Sasniegumi panākti ar komandas spēli, tiesneša lēmumi nav izskaidrojami

17/05/2017 10:35
Latvijas hokeja izlase - 2017 IIHF World Championship

Latvijas izlase izšķirošajā mačā cīņā par ceturtdaļfinālu, pēcspēles metienos piekāpās mājiniecei Vācijas izlasei ar 3:4. Sportazinas.com vērtēja divus labus un divus ne pārāk labus aspektus par aizvadīto spēli. Elvis Merzļikins komandu vairākas reizes izvilka aiz ausīm, tomēr hokejisti izskatījās mazliet saguruši un tiesneša neadekvātie lēmumi pastiprināja rūgtuma garšu.

+

Kopš čempionāta sākuma Elvis Merzļikins sevi pierādīja kā pirmo izlases vārtsargu. Arī spēlē pret Vācijas izlasi, Merzļikins komandu vilka aiz ausīm. Pirmajā periodā Latvija spēlēja divos mazākumos, tur Elvim bija ko pasvīst. Spēles pirmajās 12 minūtēs vācieši bija izdarīšu 13 metienus, kamēr mēs tikai divus. Arī otrajā spēles periodā Merzļikinam vārtos bija gana daudz darba. Dažbrīd pārsteidz Elvja akrobātiskās kustības vārtos.

Vērts atzīmēt trīs labākos čempionāta spēlētājus Latvijas izlasē – Elvis Merzļikins, Andris Džeriņš un Oskars Cibuļskis. Elvja spēli pieminējām rindkopu atpakaļ, arī atlikušie divi hokejisti izlases rindās rādīja atzīstamu sniegumu. Andris Džeriņš guva divus vārtus pret Itālijas izlasi, arī pret Vācijas izlasi uzbrucējs pielika nūju Balinska metienam un ripa ieplanēja vārtu devītniekā. Toties Oskaru Cibuļski var nodēvēt par simtprocentīgu valstsvienības hokejistu, ja sezonā nav veicies, tad pasaules čempionātā aizsargs rāda savu labāko hokeju. Labi iederējās Hārtlija zīmējumā, vairākkārtīgi pieslēdzās uzbrukumiem, aizsardzības zonā, lielākoties, tika galā ar saviem pretspēlētājiem. Kā norādījuši vairāki hokeja pārzinātāji, tad nebūtu pareizi vērtēt individuāli hokejistu sniegumu, jo mērķus izlase sasniedza ar komandas spēli.

Pirmajā periodā bija redzams, ka Latvijas hokejistos valdīja nogurums. Domājams, ka spēks nogulsnējies iepriekšējās spēlēs. Kāds atminās spēli pret Dānijas hokejistiem, kur spēles pirmajā periodā latvieši izskatījās nedroši – nolūkošanas režīmā. Tomēr spēles otrajā trešdaļā pret vāciešiem mēs ieskrējāmies. Komandā bija arī savi traumētie spēlētāji, kā sacīja Artis Ābols vienā no intervijām, tad cilvēks no malas būtu pārsteigts par aktīvo lazareti Latvijas nometnē.

Ja čempionāta sākumā tiesnešu darbam nebija kur piesieties, tad turnīra otrajā pusē arbitri pieļāva daudz kļūdas. Sākot ar otrajiem ielaistajiem vārtiem pret Krievijas izlasi, kad tiesneša lēmums bija 50:50. Vārtsarga laukumā neviens spēlētājs nebija, kas varētu traucēt Punnenovam un vārtu stabi atradās virs ledus, šie iemesli nebūt nav par labu vārtu ieskaitīšanai. Vācijas izlases pirmais vārtu guvums bija aizmugures stāvoklī, līnijtiesneši nefiksēja šo spēles detaļu un ieskaitītie vārti mainīja spēles gaitu.