Savulaik Neša zaudēšana motivējusi “Mavericks” maiņas ceļā iegūt Porziņģi

Stīvs Nešs, Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Stīvs Nešs un Kristaps Porziņģis | Foto: Dalasas "Mavericks"/Sportazinas.com ilustrācija

Nacionālās basketbola asociācijas () komanda Dalasas “Mavericks” 2004. gadā nolēma neturpināt sadarbību ar saspēles vadītāju Stīvu Nešu, ko vienības īpašnieks šobrīd nožēlo.

Kjūbans salīdzināja situāciju, kad “Mavs” nolēma nepagarināt līgumu ar tobrīd 30 gadus veco Nešu, un Porziņģa maiņu. Galvenais arguments, kādēļ Dalasa nepiešķīra jaunu kontraktu tobrīd brīvā aģenta statusā esošajam Nešam, bija ārstu ziņojumi par to, ka viņa mugura ir traumatiska un nākotnē šī situācija varētu pasliktināties.

Šī prognoze izrādījās aplama un divas nākamās sezonas pēc kārtas Nešs tika atzīts par regulārās sezonas vērtīgāko spēlētāju.

Tas esot motivējis “Mavericks” organizāciju arvien vairāk pacīnīties par Porziņģi, kurš iepriekš ilgstoši cīnījās ar traumām, no kurām nopietnākais bija ceļgala krustenisko saišu plīsums 2018. gada sākumā. Traumatisms līdz šim minēts kā viens no iemesliem, kādēļ abas puses šķīrās.

Kjūbans nevēlējās vēlreiz pieļaut kļūdu un tādēļ lieki neraizējās par Porziņģa traumu vēsturi, jo ticēja, ka latvietis spēs ilgtermiņā būt vienības viens no vadošajiem spēlētājiem.

“Mēs ļāvām Nešam aiziet un tas bija muļķīgākais lēmums, ko varējām īstenot,” radio stacijas “WFAN” raidījumā “Moose and Maggie” sacīja Kjūbans. “Mēs tobrīd saņēmām medicīnas ekspertu ieteikumus, ka viņa mugura var neizturēt. Protams, ka tas izrādījās nepatiesi. “Knicks” bija savi iemesli [Porziņģa aizmainīšanai], un viņi darīja, ko varēja, taču dažkārt viss nenostrādā kā varētu vēlēties.”

Porziņģa traumatisms nebija vienīgais iemesls, kādēļ “Knicks” latvieti aizmainīja. Komanda cerēja, ka, papildus maiņā iesaistot Kortniju Lī un Timu Hārdaveju un rezultātā atbrīvojot ievērojamus algu resursus, starpsezonā izdosies parakstīt līgumus ar divām superzvaigznēm, kas gan neizdevās.

Tāpat Porziņģim un “Knicks” esot bijušas nesaskaņas, kā rezultātā centra spēlētājs pieprasīja maiņu un ātri vien tika nosūtīts uz Dalasu.

Nešs gan 2004. gadā vēlējās palikt Dalasā, taču komandas vadībā nebija gatava viņam piešķirt tādu līgumu, kādu nodrošināja Fīniksas “Suns”, proti, sešu gadu kontraktu, kas bija 63 miljonu dolāru apmērā. “Knicks” no Porziņģa šķīrās ar daudz negatīvāku “pieskaņu”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par