Seska ekipāža piedzīvo avāriju cīņā par JWRC čempiontitulu un rītdien nestartēs

05/12/2020 12:31
Nokopēts
Mārtiņa Seska auto

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis pasaules rallija čempionāta (WRC) pēdējā posma sestdienas pirmajā ātrumposmā avarēja, sestdien vairs nestartēja un svētdien sacensības neturpinās.

Sacensību organizatoru publicētajās fotogrāfijās Seska braucamais bija redzams bez aizmugurējiem riteņiem.

Dienas pārējos posmos Latvijas rallists nepiedalījās.

“Šo rītu (septīto ātrumposmu) sākām labā tempā, iedzenot sīvāko konkurentu Tomu Kristensonu, taču ātrumposma vidū lielā ātrumā pazuda bremzes un avarējām,” par piedzīvoto šodien savā “Facebook” vietnē tīmeklī sestdienas vakarā raksta Sesks.

“”Trieciens bija ļoti spēcīgs, uz mirkli piedzīvojām šoku, taču paši spējām izkļūt no auto. “M-Sport Ford Fiesta Rally 4″ karkass izturēja,” viņš turpina. “Pēc avārijas ar helikopteru tikām nogādāti slimnīcā uz pārbaudēm. Viesošanās slimnīcā vēl turpinās, un rīt sacensības neturpināsim. Kopumā šis rallijs bija sarežģīts un notikumiem pārbagāts.”

Tikmēr čempiona titulam pretī traucas zviedrs Toms Kristensons, kurš dienas pirmajā ātrumposmā (kopā – septītajā) apsteidza vēl vienu čempiona titula lolotāju Sami Pajari no Somijas par 13,1 sekundi. Astotajā ātrumposmā ātrāks par 4,4 sekundēm bija soms, taču par posma uzvarētāju kļuva britu sportists Bels Rueri, kurš apsteidza Pajari par 1,2 sekundēm.

Sacensību turpinājumā sestdien devītajā ātrumposmā atkal ātrākais bija Pajari, ceturto vietu četru atlikušo sportistu konkurencē ieņemot Kristensonam, kurš no soma atpalika par minūti un 16,3 sekundēm.

11.ātrumposmā uzvarēja Rueri, par 7,4 sekundēm apsteidzot Pajari, par 22 sekundēm – paragvajieti Saldivaru Fabrisio, kuram pirms posma bija tikai teorētiskas izredzes kļūt par čempionu, un par 37,4 sekundēm – zviedru braucēju, kurš pēc latvieša avārijas uzskatāmi nesteidzās.

Dienas pēdējā 13.posmā ātrākais bija Kristensons, par 1,3 sekundēm apsteidzot Pajari.

Savukārt 10. un 12.ātrumposms tika atcelti.

Jau ziņots, ka Sesks Moncas autodromā junioru ieskaitē ceturtdien vienīgajā ātrumposmā sasniedza trešo ātrāko laiku, līderim Sami Pajari no Somijas zaudējot 5,3 sekundes.

Pēc piektdienas braucieniem Kristensons, kurš bija Seska galvenais konkurents cīņā par čempiona titulu, Sesku apsteidza par divām minūtēm un 20,2 sekundēm.

Sezonas noslēdzošajā posmā dalībniekiem ir iespēja izcīnīt pusotru reizi vairāk punktu nekā parastā etapā un tikt pie bonusa punktiem par uzvarām ātrumposmos, pie tam sportistiem, kuri piedalījušies visos čempionāta posmos, neņems vērā sliktāko sacensību rezultātu.

Pirms pēdējā posma junioru klases kopvērtējumā Sesks ieņēma pirmo vietu ar 68 punktiem, bet par desmit mazāk bija Kristensonam. Vēl četrus punktus mazāk bija iekrājis soms Pajari. Kristensons posmā Igaunijā izstājās, tāpēc viņam netiks ņemts vērā šis rezultāts.

Itālijā rallija braucējus pārsteidzis sniegs, tāpēc sportistiem ļauts lietot ziemas riepas. JWRC klases braucējiem ļauts izmantot sešus riepu komplektus.

JWRC klasē visi sportisti startē ar “Ford Fiesta” spēkratiem.

Sezonas pirmajā JWRC posmā Sesks un Francis Zviedrijā izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai Kristensonam, bet otrajā etapā Igaunijā viņi sarūpēja Latvijai pirmo uzvaru šajā klasē. Iepriekšējā posmā Sardīnijā Sesks bija trešais.

Pērn Seskam bija debijas gads, pasaules junioru čempionātā braucot ar priekšpiedziņas “Ford Fiesta R2” automašīnu. JWRC klasē 25 ātrumposmos Seska ekipāžai izdevies finišēt labāko trijniekā, ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām