Sesks pārliecinošs līderis savā klasē pēc ERČ posma pirmās pilnās dienas

Mārtiņš Sesks, sportazinas.com
Mārtiņa Seska mašīna | Foto: Mārtiņš Sesks Rally

Latvijas jauno rallija braucēju Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža atrodas līderpozīcijā “Junior U27” ieskaitē pēc Eiropas čempionāta (ERČ) posma – Čehijas rallija – pirmās pilnās dienas.

Sesks, kurš startē ar “Opel Adam R2” spēkratu, pēc deviņiem ātrumposmiem par 41,5 sekundēm apsteidz austrieti Simonu Vāgneru (“Peugeot 208 R2”), kamēr trešais ir latvieša komandas biedrs Toms Kristensons no Zviedrijas, kurš atpaliek vienu minūti un 34,1 sekundi.

Sesks sestdien uzvarēja četros ātrumposmos, Kristensons bija ātrākais divos “dopos”, bet Vāgners – vienā. Astotais ātrumposms avārijas dēļ tika apturēts.

Kopējā ieskaitē līderis ir krievs Aleksejs Lukjaņuks, kurš startē ar “Ford Fiesta R5” spēkratu. Viņam 20,0 sekundes zaudē čehs Jans Kopeckis (“Škoda Fabia R5”), bet trešais, atpalikdams 20,4 sekundes, ir ar Latvijas licenci startējošais Krievijas pilots Nikolajs Grjazins (“Škoda Fabia R5”).

Sesks kopējā ieskaitē ieņem 24.vietu, Lukjaņukam zaudējot sešas minūtes un 21,8 sekundes.

Svētdien autosportisti aizvadīs atlikušos sešus ātrumposmus.

Kā vēstīts, pagājušajā nedēļas nogalē Seska un Franča ekipāža Vācijā izcīnīja kopvērtējuma piekto vietu pasaules autorallija čempionāta (WRC) posmā RC4 klasē.

Sesks ir noslēdzis sadarbības līgumu ar “Opel Motorsport” vienību un šī gada ERČ junioru ieskaitē brauc ar rūpnīcas komandas atbalstu. Šī ir pirmā reize Latvijas autosporta vēsturē, kad kāds sportists kļūst par pilntiesīgu autorūpnīcas atbalstītu rallija pilotu.

Sesks un Francis šosezon Eiropas rallija čempionātā “Junior U27” ieskaitē, kur veikti trīs no sešiem posmiem, ar 94 punktiem ir pārliecinoši kopvērtējuma līderi.

“Opel Motorsport” ERČ junioru čempionātā piedalās piekto sezonu pēc kārtas, un šogad Seska komandas biedrs ir 26 gadus vecais zviedrs Toms Kristensons. Pēdējos trīs gadus tieši ar “Opel” automašīnām ir izcīnīti Eiropas junioru čempiona tituli – 2015.gadā to paveica zviedrs Emīls Bergkvists, gadu vēlāk vācietis Marians Grībels, bet pērn pat tika gūta dubultuzvara, britam Krisam Ingramam apsteidzot somu Jari Hutunenu.

Šajā sezonā ERČ būs astoņi posmi, sešiem no tiem risinoties arī junioru ieskaitē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par