Sesks tehnisku iemeslu dēļ spiests izstāties no WRC PČ posma rallijā

Mārtiņš Sesks, sportazinas.com
Mārtiņa Seska mašīna | Foto: Mārtiņš Sesks Rally

Latvijas rallija braucēju Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža, kura pārstāv “LMT Autosporta Akadēmija” komandu, piektdien tehnisku iemeslu dēļ izstājās no pasaules autorallija čempionāta (WRC) posma Vācijā, kas abiem bija debijas sacīkstes šādā līmenī.

Sesks/Francis, startējot RC4 kklasē, pēc trim ātrumposmiem savā kategorijā bija dalītā otrajā vietā, tomēr pirms ceturtā “dopa” ekipāžu piemeklēja tehniskas problēmas, kuru dēļ sacensības viņiem noslēgušās.

Dienas pirmajā ātrumposmā Seska ekipāža savā klasē bija trešā, līderim zaudējot 3,2 sekundes, bet dienas otrajā etapā viņi bija otrie, no līdera Žana Batista Frančeski atpaliekot 21 sekundi.

Jau tad latviešu mašīnai radās problēmas ar bremzēm, bet pirms nākamā ātrumposma viņi bija spiesti izstāties.

Tikmēr kopvērtējumā līderis ir igaunis Ots Tenaks no “Toyota” komandas, kurš pēc četriem ātrumposmiem par 7,2 sekundēm apsteidz titulēto francūzi Sebastjanu Ožjē no “M-Sport Ford” komandas, kamēr vēl par 3,7 sekundēm atpaliek beļģis Tjerī Nevils no “Hyundai” komandas.

RC4 kategorija ir trešais prestižākais līmenis pasaules čempionātā, kurā Vācijas rallijā pieteikušās 15 ekipāžas no desmit dažādām valstīm.

Sesks/Francis, kuri startē ar “Opel Adam R2” automašīnu, jau nākamajā nedēļā startēs Eiropas čempionāta (ERČ) posmā Čehijā.

Jau ziņots, ka Sesks ir noslēdzis sadarbības līgumu ar “Opel Motorsport” vienību un šī gada ERČ junioru ieskaitē brauc ar rūpnīcas komandas atbalstu.

Šī ir pirmā reize Latvijas autosporta vēsturē, kad kāds sportists kļuvis par pilntiesīgu autorūpnīcas atbalstītu rallija pilotu, turklāt “Opel” komanda Eiropas čempionāta junioru ieskaitē triumfējusi jau trīs gadus pēc kārtas.

Sesks un Francis šosezon startē Eiropas rallija čempionātā “Junior U27” ieskaitē, kur Latvijas duets pēc trīs posmiem atrodas pirmajā vietā.

Vācijas WRC posms risināsies līdz svētdienai.

Šosezon WRC kalendārā ir 13 posmi, sezonai noslēdzoties novembra vidū ar etapu Austrālijā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par