Sieviešu volejbola izlase ar smagu sakāvi uzsāk EČ kvalifikācijas turnīru

20/08/2022 20:33
Latvijas sieviešu volejbola izlase

Latvijas sieviešu volejbola izlase sestdien Slovākijas pilsētā Popradā ar zaudējumu uzsāka Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru. Latvija piekāpās Slovākijai ar 0-3 (10:25, 12:25, 21:25).

Pirmajā setā slovākietes izvirzījās vadībā ar 4:1 un 7:2, setu pēc Karinas Šunderlīkovas netveramas serves uzvarot ar 25:10. Otrajā setā pēc Lienes Šimkuses “eisa” Latvija pirmoreiz izvirzījās vadībā ar 2:1, taču pēc vēl divām netveramām Šunderlīkovas servēm mājinieces guva deviņus punktus pēc kārtas, panākot 13:4 un setu uzvarot pēc Terezas Hrušeckas uzbrukuma ar 25:12.

Trešo setu latvietes sāka vēl labāk, pēc Lāsmas Ozolas uzbrukuma panākot 3:1. Pirmoreiz vadībā slovākietes izvirzījās pēc Nikolas Radosovas bloka (6:5), bet pēc piecu gūtu punktu sērijas panāca 12:7 pārsvaru. Latvija ar labām Šimkuses servēm panāca neizšķirtu (12:12) un pēc Anijas Jurdžas uzbrukuma pat izvirzījās vadībā ar 14:13, bet pēc Ozolas uzbrukuma – ar 17:15. Tad slovākietes guva piecus punktus pēc kārtas un pēc Hrušeckas uzbrukuma noslēdza spēli savā labā, setā uzvarot ar 25:21.

Latvijas izlasē rezultātivākā bija Jurdža, kura pusi no saviem desmit punktiem sakrāja trešajā setā. Pa pieciem punktiem guva šimkuse un Ņečiporuka. Mājiniecēm 17 punktus sakrāja Šunderlīkova, kura ar servi guva sešus punktus, bet desmit punktus guva Mihaela Abrhāmova.

Latvija Jelgavā divās pārbaudes spēlēs ar 1-3 zaudēja Austrijai. Savukārt Slovākijas valstsvienība, kura ir grupas favorīte, šosezon startēja Eiropas Zelta līgā, kur gan piedzīvoja četrus zaudējumus, ar 0-3 un 2-3 zaudējot Horvātijai un ar 1-3 un 1-3 – vēlākajai finālistei Čehijai. Latvijas volejbolistes Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijā ielozētas E grupā kopā ar Dāniju, Slovākiju un Spāniju. Dienas pirmajā spēlē šajā grupā Spānija viesos ar 3-0 (25:17, 25:16, 25:19) pārspēja Dāniju.

Latvijas izlases galvenajam trenerim itālim Danielem Mario Kaprioti darbā ar izlasi palīdz asistenti Inguna Minusa un Andrejs Odinokovs, fiziskās sagatavotības treneris Atiljo Rudžeri no Itālijas, fizioterapeits no Somijas Roni Antero Rekola un statistiķis Mareks Maksimovs, bet komandas menedžeris ir Kristaps Čerņavskis. Pēc izbraukuma spēles Latvijas volejbolistes 24.augustā Zemgales Olimpiskajā centrā Jelgavā uzņems Dāniju.

Finālturnīrā iekļūs 12 komandas – sešu grupu pirmo divu vietu ieguvējas. Labāko komandu vidū dalību jau nodrošinājušas četras rīkotājvalstis – Itālija, Vācija, Beļģija un Igaunija, kā arī astoņas labākās vienības pēc 2021.gada sacensību rezultātiem – Serbija, Turcija, Nīderlande, Polija, Krievija, Francija, Zviedrija un Bulgārija.