Siguldas mērs: Varam Siguldu piedāvāt arī itāļiem, lai viņiem nav jābūvē trasi no jauna

22/06/2019 12:26
Siguldas bobsleja un kamaniņu trase, Sportazinas.com

Siguldas mērs Uģis Mitrevics intervijā ar žurnālu “Sports” komentēja pilsētas gatavību uzņemt 2026. gada ziemas olimpisko spēļu sacensības bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā.

“Kad mums piedāvāja, tad protams, ka teicu — jā, mēs esam gatavi,” nesenos notikumus atcerējās Mitrevics. “Mēs nesen bijām atklājuši Sporta centru, kas lieliski papildina trases lietotāju iespējas un ko jau atzinīgi bija novērtējuši pasaules kamaniņu braucēji, skeletonisti un bobslejisti. Un tā pagājušā gada jūnijā mēs kopā ar LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski un Zviedrijas Olimpisko komiteju Stokholmā jau parakstījām vienošanos, ka ejam kopā uz olimpiskajām spēlēm.”

Šobrīd vēl nav zināms, kur notiks olimpiskās spēles. No sākotnējām kandidātēm palikušās tikai divas – Stokholmas-Ores pieteikums, ka arī Itālijas Milānas-Kortīnas pieteikums. Lēmums par sacensību vietu tiks paziņots 24. jūnijā. Taču pilsētas galva ir gatavs sadarbībai arī ar itāļiem. “Protams, ir unikāli, ka tas notika. Vēl jau varam Siguldu piedāvāt arī itāļiem. Tik vien ir, kā divu stundu lidojums no Milānas. Kas viņiem tur ko mocīties un trasi būvēt no jauna” turpināja Mitrevics.

Siguldas mērs atzina, ka šāda līmeņa sacensību rīkošanai ir jāiesniedz daudz dažādu garantiju: “Tie sadalīti vairākos lielos blokos. Valdībai jau devusi garantijas gādāt par drošību, par iespēju olimpiešiem un citām akreditētajām personām brīvi iekļūt valstī un par pārējām jomām, ko var nodrošināt tikai valdība. Tad pārējās garantijas, kas saistītas ar trases piemērotību, atbilstošu infrastruktūru, olimpisko ciematu, citiem objektiem un norisēm. Tā ir liela pakete, kas apliecina, ka valsts gatava uzņemties olimpiskās saistības” noslēdza Mitrevics.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets pieņēma lēmumu par garantiju sniegšanu saistībā ar Latvijas dalību 2026.gada Ziemas Olimpisko spēļu organizēšanā kopā ar Zviedriju.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…