Silovam piektā vieta pirms EČ noslēdzošās disciplīnas daudzcīņā

Haralds Silovs, Sportazinas.com
Foto: AFP

Latvijas vadošais ātrslidotājs Haralds Silovs svētdien Itālijā izcīnīja devīto vietu Eiropas čempionātā daudzcīņā.

Par Eiropas čempionu tika kronētas titulētais nīderlandietis Svens Krāmers, kurš četru disciplīnu summā iekrāja 150,113 punktus.

Otrais ar 150,199 punktiem bija vēl viens nīderlandietis Patriks Rosts, kurš laika izteiksmē savam tautietim zaudēja 1,92 sekundes. Tikmēr bronzas godalgu izcīnīja Sverre Lunde Pedersens, kurš guva 150,837 punktus un Krāmeram zaudēja 14,66 sekundes.

Ar desmit čempiona tituliem Krāmers ir uzvarām bagātākais ātrslidotājs Eiropas meistarsacīkstēs, bet seši tituli ir Rintjes Ritsma rēķinā.

Silovs pēc trim disciplīnām bija piektais, bet, ņemot vērā citus papildrādītājus, viņš bija devītais, tādējādi netika pie iespējas startēt pēdējā disciplīnā – 10 000 metros -, kurā uzvarēja Rosts, par 0,42 sekundēm pārspējot Krāmeru.

Svētdienas pirmajā distancē ātrslidotāji sacentās 1500 metros. Silovs pusotru kilometru slidoja vienā minūtē un 49,440 sekundēs, uzvarētājam Krāmeram zaudējot 3,52 sekundes, kas deva augsto sesto vietu aiz ātrslidošanas lielvalstīm Nīderlandes un Norvēģijas.

Jau ziņots, ka sestdien pirmā disciplīna bija 500 metru distance, kurā tieši latvietis, finišējot pēc 36,339 sekundēm, uzrādīja labāko laiku. Viņš par 0,02 sekundēm apsteidza tuvāko sekotāju Hovaru Bjoko no Norvēģijas, bet trešais bija vēl viens norvēģis Sverre Lunde Pedersens, atpalikdams par 0,08 sekundēm.

Savukārt pēc tam dalībnieki sacentās 5000 metros, kur uzvaru guva Krāmers, distanci veicot sešās minūtēs un 17,66 sekundē, kamēr Silovs bija devītais. Viņš no Nīderlandes ātrslidotāja atpalika 18,58 sekundes.

Dāmām daudzcīņā triumfēja nīderlandiete Antuenete de Jonga, sudrabu guva čehiete Martina Sāblīkova, bet trešā bija itāliete Frančeska Lolobridžida.

Pērn Vecā kontinenta labākie ātrslidotāji tika noteikti atsevišķās distancēs, bet šogad daudzcīņas un sprinta disciplīnas noris paralēli. Silovs 2016.gadā Eiropas čempionātā daudzcīņā bija sestais, bet vēl gadu iepriekš ieņēma septīto vietu.

Pagājušā gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Silovs izcīnīja augsto ceturto vietu 1500 metru distancē un nesa Latvijas karogu noslēguma ceremonijā.

Silovs karjeru sāka kā šorttrekists, bet neilgi pirms 2010.gada Vankūveras Olimpiādes pievērsās arī ātrslidošanai un kļuva par pirmo sportistu, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis abās disciplīnās.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par