Skudra: Minska izdarīja pareizos secinājumus un tagad ir stabila “play-off” komanda

25/02/2021 23:05
Pēteris Skudra

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Pēteris Skudra komentējis zaudēto spēli pret Minskas “Dinamo” ar 1:2.

“Žēl zaudēt tādus mačus. Spēlējam kvalitatīvi, izveidojām daudzus labus momentus, bet iemetām tikai vienus vārtus. Neskatoties uz to, spēle bija diezgan kvalitatīva. Trešajā periodā pāris mūsu aizsargu kļūdas neļāva uzvarēt. Pēc vinnētā iemetiena netikām ārā no zonas un dabūjām golu. Ir liela atšķirība, vinnēt vai zaudēt ar vienu vārtu starpību. Neesam labi sīkumos. Paldies čaļiem par darbu, nospēlējam ar azartu, daudz labāk nekā iepriekšējā spēlē. Turpinām mācīties līdz pēdējai spēlei. Otrajā periodā zaudējām Ernestu Ošenieku un pusi spēles pavadījām ar sešiem aizsargiem. Varbūt arī tas ietekmēja spēles kvalitāti trešajā periodā. Minskai ar to pietika, lai realizētu savus momentus.”

Komentējot Jāņa Vora sniegumu, Skudra šo vārtsargu raksturoja kā vienu no nedaudziem, kurš ir spējīgs spēlēt KHL līmenī. “Viņš aizvadīja ļoti labi spēli, tādā līmenī, kādu mēs no viņa sagaidām. Sākumā Vorim nebija viegli, jo Dānijā hokejs laikam ir trīs pakāpes zemāks, it īpaši treniņprocess. Tur, cik es saprotu, viņa vārtsargu treniņi bija vienu reizi nedēļā. Jaunajiem spēlētājiem treniņprocess ir ļoti svarīgs, lai hokejists progresētu. „Dinamo” viņam ir treniņi ar vārtsargu treneri katru dienu, viņš skatās video un analizē. Tas ir ļoti nepieciešams Vorim. Viņš var spēlēt šajā līmenī, iespējams, ne tik daudz, cik viņš spēlē tagad. Mēs arī viņu aicinājām no Dānijas ar domu, ka Jānis turpinās strādāt šeit un progresēt.”

Pagājušajā sezonā Minskas klubs palika pēdējā vietā Rietumos, bet šosezon iekļuva “play-off” turnīrā. Skudra uzskata, ka tam par iemeslu esot paaudžu maiņa. Līdzīgs process pašlaik notiek arī Rīgas “Dinamo”. “Minska izdarīja pareizos secinājumus – tika nomainīti daži ārzemnieki, nomainīta vārtsargu brigāde un tika piesaistīti daudzi jaunie hokejisti – jau tad, kad pagājušās sezonas beigās bija skaidrs komandas liktenis. Minska atzina, ka nepieciešama paaudžu maiņa. Jau teicu – lai kā nebūtu, kas vadīs šo komandu, jābūt stabilitātei. Mēs izdarījām daudzas pozitīvas lietas, lai šī komanda progresētu nākotnē.”

Sezonas pēdējo spēli “Dinamo” aizvadīs sestdien, 27. februārī plkst. 17:00 pret Habarovskas “Amur”.