Skudra: Neesam mierā ar mūsu pozīciju turnīra tabulā

Pēteris Skudra
Pēteris Skudra | Foto: Artūrs Stabulnieks / Rīgas "Dinamo"

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” galvenais treneris sarunā ar “Izvestya” atskatījās uz čempionāta pirmo pusi, kā arī atklāja, ar kādām problēmām komandai bija jāsaskaras šosezon.

Pašlaik “Dinamo” ieņem pēdējo, 11. vietu Rietumu konferencē. 26 mačos izcīnītas četras uzvaras, no tām divas – pret Pekinas “Kunlun Red Star”. Komandas kontā ir 12 punkti, bet no “play-off” zonas to šķir jau 17 punkti.

“Ziniet, godīgi sakot, es pats ne līdz galam saprotu, kas notiek šosezon. Turnīra laikā slimojām tikai mēs, Helsinku “Jokerit” un “Barys”, pārējie pārslimoja pirms sezonas vai tās sākumā. Kad slimība atnāk sezonas laikā un no 60 dienām tev jāizlaiž 40 – es nezinu, kas ir maksimums šajā situācijā. Man vienkārši trūkst vārdu. Negribu prātot par to, kas būtu, ja būtu. Teikšu tā – kad komanda uz 40 dienām nav tavās rokās, nav viegli atgriezties augstākajās pozīcijās turnīra tabulā. Te nav viennozīmīgu atbilžu, ka vajadzētu izdarīt tā un tā,” pārliecināts treneris.

“Pirmkārt, mums pietrūkst fizisko kondīciju, lai mēs varētu spēlēt ļoti ātri, kā, piemēram, pret “Kunlun Red Star”. Tajā pašā laikā mačā pret Ķīnas klubu mūsu vājākais elements bija spēle mazākumā, tā ir sezonas problēma. Sākām labi, bet tad mēs izgāzāmies un joprojām neesam atguvušies, sīkumu dēļ regulāri ielaižam vārtus, spēlējot nepilnā sastāvā. Kopā ar fizisko stāvokli, tas ir atslēgas elements, kuru mums vajadzētu uzlabot,” uzskata “Dinamo” stūrmanis.

Jautāts par vārtsargu sniegumu, Skudra atklāja, ka Iļja Proskurjakovs joprojām turpina atgūties pēc Covid-19 sekām. “Uzskatu, ka viņš labi uzsāka sezonu, bet jāsaprot, ka vairāki puiši komandai pievienojās ļoti vēlu un viņiem nebija pirmssezonas nometnes. Nogriezni pirms slimības Iļja noslēdza labā līmenī. Koronavīrusa dēļ viņš jau izlaidis vairāk nekā mēnesi un joprojām neslido ar komandu, bet mēs ceram, ka viņš, gluži kā Staņislavs Gaļimovs pēc slimības, atgriezīsies labā līmenī. Kas nesanāca Aleksandram Lazušinam? Grūti uzreiz atbraukt un palīdzēt, kad neesi trenējies un spēlējis. Mums nebija citas izejas, jo palikām ar pavisam jaunajiem puišiem sastāvā. Bija jāparaksta kāds pieredzējušais vārtsargs, bet sanāca tā, kā sanāca.”

Latviešu speciālists atzīmēja, ka pašlaik sastāvs ir optimāls, tomēr no dažiem spēlētājiem tiek sagaidīts vairāk. “Atgriezām dažus latviešu puišus, kuri sezonas sākumā pie mums nespēlēja. Meklējam variantus, bet tajā pašā laikā jābūt objektīviem pret dažiem puišiem un viņu kondīcijām. Centīsimies uzlabot komandu, jo neesam mierā ar mūsu stāvokli turnīra tabulā.”

Jau šovakar plkst. 19:30 rīdzinieki savā laukumā aizvadīs maču pret Novosibirskas “Sibir”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par