Skujiņš “Tour de France” sestajā posmā septītajā desmitā; par līderi kļūst viņa komandas biedrs

Toms Skujiņš, sportazinas.com
Toms Skujiņš | Foto: https://www.facebook.com/Tomashuuns

Beļģijas šosejas riteņbraucējs Dilans Tūnss no “Bahrain Merida” ceturtdien guva uzvaru kalnainajā daudzdienu velobrauciena “” sestajā posmā, kamēr vadību kopvērtējumā tagad pārņēmis latvieša Toma Skujiņa komandas biedrs “Trek – Segafredo” vienībā Džūlio Čikone no Itālijas.

Ceturtdien prestižā velobrauciena dalībniekiem bija jāveic sarežģīta 160 kilometrus gara distance ar septiņiem kategorizētiem kāpumiem, kuras noslēgumā uzvaru guva Tūnss, viņam finišu sasniedzot pēc četrām stundām 29 minūtēm un trim sekundēm. 11 sekundes aiz beļģa palika Čikone, kamēr trešais bija beļģis Ksandro Merizē (“Wanty – Gobert”), kurš atpalika jau vairāk nekā minūti.

Savukārt Skujiņš ceturtdien finišēja 62. vietā, to paveicot nelielā grupā, kas uzvarētājam piekāpās par 14 minūtēm un 51 sekundi.

Kopvērtējumā par jauno līderi kļuvis Čikone, kurš par sešām sekundēm apsteidz iepriekšējo dzeltenā krekliņa turētāju Žiljēnu Alafilipu no Francijas (“Deceuninck – Quick Step”), bet trešais ir Tūnss, kurš zaudē 32 sekundes.

Tikmēr Skujiņš kopvērtējumā ir 99. vietā, bet no pirmās pozīcijas viņš atpaliek 38 minūtes un piecas sekundes.

Savukārt kalnu karaļa ieskaitē Skujiņš no otrās vietas atkritis uz sesto.

Šogad “Tour de France” velobrauciens norisinās jau 106. reizi. Sacensības 21 posma garumā tiks noslēgtas 28. jūlijā.

Šī gada Latvijas čempions grupas braucienā Skujiņš prestižajā velobraucienā piedalās otro gadu pēc kārtas. Pērn viņš debitēja Francijas tūrē, kurā no piektā līdz devītajam posma bija līderis kalnu karaļa ieskaitē. Augstāko vietu Skujiņš izcīnīja 15. posmā, kurā finišēja piektais, bet noslēgumā kopvērtējumā latvietis bija 82. pozīcijā.

Pērn par uzvarētāju tika kronēts brits Džeraints Tomass.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par