Smaiļotāji Dumpis/Čamane pasaules junioru čempionātā paliek uzreiz aiz pjedestāla

06/09/2021 16:17
Kārlis Dumpis

Latvijas smaiļotāju divnieks Kārlis Dumpis/Melānija Čamane pirmdien Portugālē izcīnīja ceturto vietu pasaules junioru čempionātā, bet individuālajās sacensībās 500 metru distancē Dumpim septītā vieta.

Pēcpusdienā Dumpis/Čamane jaukto divnieku sacensībās 500 metrus veica vienā minūtē un 47,62 sekundēs, kas bija ceturtais ātrākais rezultāts. Līdz bronzas medaļai airētājus šķīra nieka 0,67 sekundes. Uzvara divnieku sacensībās Janam Grafam/Vanesai Stramkei no Vācijas, kuri Latvijas sportistus apsteidza par 2,11 sekundēm. Otro vietu izcīnīja Žombors Paniks/Dorina Decsi no Ungārijas, bet viņiem sekoja Mateo Panicuti/Sāra del Grata no Itālijas. Jaukto divnieku A finālā startēja deviņas laivas.

Pirms tam Dumpis individuālajās sacensībās 500 metrus A finālā noairēja vienā minūtē un 45,53 sekundēs, kas viņam deva septīto vietu deviņu sportistu konkurencē. Uzvaru izcīnīja Alekss Graneri no Spānijas, kurš Dumpi apsteidza par 3,97 sekundēm. Sudraba godalga Leventem Kurucam no Ungārijas, bet bronza – Kanādas pārstāvim Īenam Godē. Dienu iepriekš Dumpis A finālā 200 metrus veica 37,15 sekundēs, kas bija astotais rezultāts no deviņiem fināla dalībniekiem.

Jau ziņots, ka sestdien kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš izcīnīja sesto vietu U23 vecuma grupā 1000 metru distancē. Latviju junioru un U23 čempionātā pārstāv 15 kanoe airētāji un smaiļotāji. Līdz šim četrām laivām izdevies sasniegt A finālus.