Šokējošo uzvaru izcīnījušais Garsija pieķerts dopinga lietošanā

02/05/2024 17:48
Nokopēts
Raiens Garsija un Devins Heinijs

Amerikāņu bokseris Raiens Garsija (24-1) pēc izcīnītās uzvaras pār WBC čempionu Devinu Heiniju (31-1) pieķerts dopinga lietošanā, vēsta ESPN, atsaucoties uz Brīvprātīgās antidopinga asociācijas (VADA) izsūtīto vēstuli iesaistītajām pusēm.

Garsijas organismā konstatēta ostarīna klātbūtne – viela, kuru izmanto, lai palielinātu muskuļu augšanu un spēku. Ostarīns aizliegto vielu sarakstā ir kopš 2008. gada. ESPN ziņo, ka Garsijas dopinga analīzes bija pozitīvas gan dienu pirms, gan dienā, kad notika cīņa pret Heiniju.

Garsijam tagad ir 10 dienas, lai pieprasītu B parauga dopinga analīzes, taču, kā norāda ESPN, B paraugi reti kad atšķiras no sākotnēji veikto pārbaužu rezultātiem. Jāpiemin, ka 2022. gadā par ostarīna lietošanu divu gadu diskvalifikāciju saņēma britu bokseris Amirs Kans. “Visi zina, ka es nekrāpjos. Nekad neesmu izmantojis steroīdus, pat nezinu, kur tos var dabūt. Es pat uztura bagātinātājus izmantoju ļoti reti. Šie visi ir lieli meli, es viņam [Heinijam] vienkārši sadevu pa pakaļu,” savā paziņojumā vietnē “X” situāciju komentēja pats Garsija.

Jau vēstīts, ka 21. aprīlī Garsija izcīnīja vienu no pēdējo laiku pārsteidzošākajām uzvarām boksā, pārliecinoši sakaujot līdzšinējo WBC jostas īpašnieku vieglajā svarā Heiniju.

25 gadus vecais Garsija ir viens no pasaulē populārākajiem bokseriem, taču pirms dueļa ar Heiniju tika apšaubīts, vai šai cīņai vispār būtu jānotiek. Garsija, kurš pirms pāris gadiem pats atklāja, ka bija saskāries ar mentālās veselības problēmām, pēdējo mēnešu laikā sociālajos tīklos bija veicis vairākus dīvainus un grūti izskaidrojamus ierakstus, kas lika domāt, ka bokserim, iespējams, būtu nepieciešama ārstu palīdzība.

Papildus tam Garsija pirms cīņas neiekļāvās noteiktajā svarā (140 mārciņas jeb 63,4 kg), to pārsniedzot par 3,2 mārciņām jeb 1,4 kilogramiem, kā rezultātā viņš vairs nevarēja pretendēt uz WBC titulu, ja izcīnītu uzvaru. Garsijam arī nācās pildīt cīņas līgumā iekļauto punktu un par katru pārsniegto mārciņu (450 g) samaksāt Heinijam 500 tūkstošus dolāru. Svēršanās procedūrā Garsija vēlreiz negatīvi izcēlās, uz svariem kāpjot, dzerot alu. Pēc cīņas Garsija gan atklāja, ka problēmas ar mentālās veselības problēmām bija sava veida mārketinga triks.

No bažām par veselību līdz sensacionālai uzvarai – Garsija pieveic Heiniju

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
1.1
13.6
27.21
1.27
7.03
10.94
6.82
5.77
1.43
1.63
4.92
4.92
2.75
3.1
2.3
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām