Somijai, Zviedrijai un Kanādai vieglas uzvaras; Čehija sīvā cīņā pārspēj Dienvidkoreju

15/02/2018 16:52

Somijas izlase pēc Latvijas laika nakts spēlē izcīnīja uzvaru pār Vāciju 5:2 un turnīru sāka ar trīs punktiem turnīra tabulā. Somi pirmajā trešdaļā realizēja vairākumu, tad atkal pārsvaru zaudēja, taču Mika Pjorala rezultātu atkal padarīja pozitīvu Somijai.

Otrajā trešdaļā somi iemeta vēl divas ripas un pēdējā trešdaļā gan guva vārtus, gan arī vienus zaudēja. Rezultātā panākumus 5:2. Citā C apakšgrupas mačā cita skandināvu izlase Zviedrija pārspēja Norvēģiju 4:0.

Norvēģiem jau spēles pirmajā trešdaļā radās disciplīnas pārkāpumi, īsā laikā trīsreiz noraidoties, turklāt viens no pārkāpumiem bija sešu spēlētāju atrašanās uz ledus. Paradoksāli, bet zviedri nevienu no vairākumiem neizmantoja, tomēr vienalga guva divus vārtus pirmajās 20 minūtēs.

Vēl divus vārtus Zviedrija guva trešajā trešdaļā un izcīnīja likumsakarīgu uzvaru 4:0. Jāpiebilst, ka Norvēģija šajā mačā noraidījās kopumā septiņas reizes, bet Zviedrija piecas.

C grupā līderes pagaidām ir Zviedrija un Somija, bet B apakšgrupā vadībā negaidīti izvirzījušās Slovēnija un Slovākija, kas vakar pārspēja attiecīgi ASV un Krievijas olimpiskos atlētus.

Tikmēr A grupas spēlē šodien Kanādas izlase ar 5:1 pārspēja Šveices hokejistus. Pa diviem vārtiem kanādieši guva jau pirmajos divos spēles periodos, kamēr Šveice nespēja atbildēt ar neko.

Mača trešajā trešdaļā Šveices komandai tomēr vienus vārtus izdevās atgūt, kad Simons Mozers vairākumā izmantoja burzmu pretinieku vārtu priekšā un panāca 1:4. Tomēr mača noslēgumā Šveice noņēma vārtsargu un to izmantoja Vojteks Voļskis, kurš guva savus otros vārtus.

Pa diviem vārtiem Kanādas komandai guva Renē Burks un Vojteks Voļskis, bet vēl vienus pievienoja Maksims Noro.

Citā A grupas spēlē Čehijas valstsvienība ar 2:1 pārspēja Korejas hokejistus.

Mača rezultātu astotajā minūtē atklāja olimpisko spēļu saimnieki, kad Dienvidkorejas izlases uzbrucējs Minho Čo izmantoja situāciju, kurā Čehijas hokejists aizsedz skatu savam vārtsargam un panāca 1:0. Toties prieki mājniekiem nebija ilgi – vispirms vairākumu realiēja čehu hokejists Jans Kovāržs, bet pēc tam vārtsarga kļūdu izmantoja Mihals Ržepīks.