Spāņu motobraucējs Vinjaless izcīna uzvaru Emīlijas-Romanjas “Grand Prix”

20/09/2020 18:12
Maveriks Vinjaless

Spāņu motobraucējs Maveriks Vinjaless no “Monster Energy Yamaha” komandas svētdien svinēja uzvaru pasaules motošosejas septītā posma – Emīlijas-Romanjas “Grand Prix” – sacensībās prestižākajā “MotoGP” klasē.

Vinjaless sacīksti sāka no pirmās pozīcijas, taču pēc pieciem apļiem zaudēja vadību itālim Frančesko Banjajam (“Pramac”). Jaunais itālis brauca pretī savai pirmajai uzvarai karjerā, taču septiņus apļus pirms finiša kļūdījās un izslīdēja no trases, tādējādi Vinjalesam atgūstot līderpozīciju.

Visu goda pjedestālu aizņēma spāņu motobraucēji. Otrais finišēja Hoans Mirs (“Suzuki Ecstar”), bet trešais – Pols Espargaro (“Red Bull KTM”).

Aiz pirmā trijnieka palika francūzis Fabio Kvartararo (“Petronas Yamaha”), piektais bija portugālis Migels Oliveira (“Red Bull KTM”), bet pirmo sešinieku noslēdza japānis Takaki Nakagami (“LCR Honda Idemitsu”). Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Andrea Doviciozo no Itālijas (“Ducati”) šoreiz samierinājās ar astoto vietu.

Doviciozo kontā ir 84 punkti, tālāk ar 83 punktiem seko Kvartararo un Vinjaless, bet 80 punktus iekrājis Mirs.

Pēc tam būs etapi Spānijā (27.septembrī, kā arī 8. un 22.novembrī) un Francijā (11., 18., 25.oktobrī). Sezonas pēdējais posms gaidāms 22.novembrī.

Pirmais sezonas etaps bija paredzēts 8.martā Katarā, taču koronavīrusa pandēmijas dēļ “MotoGP” sportisti meistarsacīkstes uzsāka tikai jūlija beigās Spānijas pilsētā Heresā.

Jaunais sezonas kalendārs paredz, ka šosezon notiks vismaz 14 posmi.