Spīdvejists Gusts izcīna piekto vietu pasaules junioru čempionāta finālā

04/09/2021 23:51
Francis Gusts

Latvijas spīdvejists Francis Gusts sestdien Vācijā izcīnīja piekto vietu Eiropas junioru čempionāta fināla pirmajā posmā. Latviju Eiropas junioru čempionātā pārstāvēja Gusts, Ernests Matjušonoks un Daniils Kolodinskis, kuri pagājušajā nedēļā kopā ar U-23 izlasi izcīnīja bronzas medaļas Eiropas komandu čempionātā.

Gusts pamatsacensībās piecos braucienos svinēja divas uzvaras. Viņš nepārspēts palika otrajā un trešajā braucienā, ceturtajā un piektajā sportists ierindojās otrajā pozīcijā, bet vēl vienu punktu par trešo vietu nopelnīja pirmajā braucienā. Summā nopelnītie 11 punkti Gustam deva vietu pusfinālā, kur viņš piekāpās topošajam vicečempionam Jakubam Miškoviakam no Polijas un Vācijas pārstāvim Norikam Blēdornam.

Gusts ar kopumā nopelnītiem 12 punktiem ieņēma piekto vietu, bet uzvarētājs dānis Mads Hansens iekrāja par astoņiem vairāk. Kolodinskim pietrūka viens punkts, lai sasniegtu pusfinālu. Viņš uzvaru svinēja piektajā braucienā, iepriekšējos divos par otro vietu nopelnīja četrus punktus, bet ne tik veiksmīgi pirmie divi braucieni viņam ļāva ieņemt devīto vietu. Ar astoņiem punktiem bija nedaudz par maz dalībai pusfinālā.

Tikmēr Matjušonoks ceturtajā un piektajā braucienā izcīnīja otro vietu, bet iepriekš divos braucienos viņš palika bez punktiem. Sacensības sportists noslēdza ar pieciem punktiem un ierindojās 12.vietā starp 18 dalībniekiem. Nākamie divi finālposmi notiks 25.septembrī Krosno, Polijā, un 1.oktobrī Pardubicē, Čehijā.