Spīdvejists Ļebedevs EČ pirmajā finālposmā iegūst vietu pirmajā desmitniekā

16/06/2021 23:18

Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs trešdien Eiropas čempionāta pirmajā finālposmā Bidgoščas pilsētā ierindojās desmitajā pozīcijā. Ļebedevs piecos braucienos kopumā nopelnīja piecus punktus un nesasniedza finālbraucienu. Viņš 18 sportistu konkurencē ieņēma desmito vietu.

Pirmajā un pēdējā braucienā viņš palika bez punktiem, bet trešajā izdevās izcīnīt uzvaru. Vēl pa punktam viņš nopelnīja otrajā un ceturtajā braucienā. Latvijas sportists, iespējams, būtu uzvarējis arī pirmajā braucienā, bet pēc laba sākuma viņa motociklu piemeklēja tehniskas problēmas, kā dēļ neizdevās nosargāt pirmo vietu.

Arī otro braucienu Ļebedevs iesāka kā līderis, bet otrajā aplī brits Roberts Lamberts aizskāra līderi un drīz vien ieguva vadību. Līdz finišam Ļebedevu apsteidza arī Vadims Tarasenko no Krievijas. Trīs punktus par uzvaru Ļebedevs nopelnīja trešajā braucienā, kad trešajā aplī taisnē uzvarēja divcīņu ar dāni Patriku Hansenu. Nākamajā braucienā Ļebedevam pakāpties uz augstāku pozīciju liedza konkurenti, tāpēc izdevās iegūt tikai vienu punktu.

Jau pirms pēdējā brauciena bija skaidrs, ka Ļebedevs neiekļūs finālbraucienā. Viņš piektajā braucienā finišēja pēdējais. Uzvaru pirmajā finālposmā izcīnīja dānis Leons Madsens, kurš apsteidza mājinieku Pjotru Pavlicki un Danielu Bevliju no Lielbritānijas. Visvairāk punktu – 15 – nopelnīja Pavlickis, par vienu mazāk iekrāja Bevlijs, bet 13 punkti bija Madsenam.

Pirmajam finālposmam Polijā bija jānotiek jau pagājušās nedēļas nogalē, taču tas tika pārcelts uz trešdienu. Pagājušajā sezonā Covid-19 izplatības dēļ visi finālposmi tika aizvadīti Polijā. Pēc posma Bidgoščā paredzēts Eiropas čempionāta posms Vācijas pilsētā Gistrovā (26.jūnijs), kā arī Polijas pilsētās Gdaņskā (3.jūlijs) un Ribņikā (10.jūlijs).