Sprukts ar gūtiem vārtiem palīdz “Ritten Sport” izvirzīties vadībā Alpu līgas finālsērijā (+VIDEO)

06/04/2017 07:53

Latvijas hokeja pieredzējušais uzbrucēja Jānis Sprukts trešdien guva vārtus, palīdzot Itālijas čempionei “Ritten Sport” izvirzīties vadībā Alpu Hokeja līgas finālsērijā.

“Ritten Sport” mājās ar 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) uzvarēja citu itāļu klubu “Asiago”, bet sērijā līdz četrām uzvarām ir vadībā ar 2-1.

Sprukts, kurš darbojās trešās uzbrucēju maiņas centrā, divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām realizēja skaitlisko vairākumu, panākot 2:0, bet rezultātu “Ritten Sport” atklāja cīņas 48.minūtē, kad arī vairākumā precīzs bija Rolands Hofers.

Sērijas ceturtā spēle sestdien notiks “Asiago” laukumā. Pirmajā mačā “Riiten Sport” uzvarēja ar 4:1, bet otrajā cīņā pretinieki revanšējās ar 4:2.

Latviešu uzbrucējs desmit izslēgšanas turnīra spēlēs guvis četrus vārtus un veicis sešas rezultatīvas piespēles. Savukārt regulārajā turnīrā viņš 17 mačos guva piecus vārtus un septiņas reizes asistēja partneriem.

Pirms tam ceturtdaļfinālā “Ritten Sport” ar 3-0 pārspēja citu Itālijas komandu Neimarktes “Egna”, bet aizsarga Maksima Širokova pārstāvētā Bruniko “Pustertal Wolfe” no Itālijas ar 0-3 piekāpās citai šīs valsts vienībai “Cortina”. Ceturtdaļfinālā piedalījās arī Mārtiņa Cipuļa un Gata Gricinska pārstāvētais Austrijas klubs “Lustenau”, kas ar 1-3 piekāpās “Acroni”.

Savukārt pusfinālā “Ritten Sport” ar 3-1 pieveica “Cortina” hokejistus.

Regulārajā čempionātā un pēc tam notikušajā spēcīgāko komandu grupas turnīrā uzvarēja Sprukta pārstāvētā “Ritten Sport”.

Šobrīd 35 gadus vecais Sprukts decembra vidū līgumu ar “Ritten Sport” noslēdza līdz šīs sezonas beigām, bet janvārī viņš komandai palīdzēja kļūt par Itālijas čempioni, kā arī kopā ar vienību piedalījās Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa finālturnīrā.

Sprukts arī lielu daļu iepriekšējās sezonas bija bez kluba, bet sezonu noslēdza Slovākijas čempionāta komandā “Martin”, vēlāk pieļaujot iespēju noslēgt karjeru. Tomēr slidas vadzī uzbrucējs nav kāris, turpinot savu karjeru Itālijā.

Sprukts Latvijas izlases rindās piedalījies 11 pasaules čempionātos, kuros 68 spēlēs izcēlās ar pieciem vārtiem un 22 rezultatīvām piespēlēm.