Sprukts, Galviņš, Pujacs, Cipulis, Jerofejevs un citi – klāt jaunā OHL sezona

HK Kurbads, sportazinas.com
Jānis Sprukts un Guntis Galviņš šosezon būs komandas biedri "Kurbads" sastāvā Foto: HK Kurbads

Jau šodien, 8. septembrī, ar trim mačiem startē jaunā “Optibet” hokeja līgas (OHL) sezona. Turnīru plkst. 13:00 “Volvo” ledus hallē atklās duelis starp ambiciozo “Prizma” un gados jauno “Rīga” vienību. Pusstundu vēlāk “Mogo” savā laukumā uzņems turnīra debitanti “Lido”, savukārt čempionāta pirmo dienu ar maču plkst. 15:00 noslēgs titula īpašnieku “Kurbads” un “Liepājas” spēkošanās Rumbulā.

OHL šosezon kopumā piedalīsies septiņas vienības, kas ir par vienu vairāk nekā pērn. Favorītu lokā joprojām būs “Kurbads” un “Mogo” komandas, bet par aizraujošām cīņām ar abiem “dūžiem” noteikti gādās ne tikai pagājušās sezonas fināliste “Zemgale/LLU”, bet arī starpsezonā ievērojamus sastāva papildinājumus guvusī “Prizma. Par to visu sīkāk portāla Sportazinas.com OHL pirmssezonas apskatā.

“Kurbads”

Pag. sezonas OHL pamatturnīrā – 3. vieta (59 punkti)
“Play-off” – Uzvara finālā (4-0 pār “Zemgali/LLU”)
Starpsezonas būtiskākie ieguvumi: G. Galviņš, K. Rēdlihs, E. Homjakovs
Būtiskākie zaudējumi: G. Gricinskis, M. Lavrovs, S. Zolmanis

“Kurbadieši” pagājušajā sezonā spēja atkārtot 2017. gadā iespēto un kļūt par čempioni, OHL finālsērijā “sausā” atstājot lielākā pārsteiguma autori “Zemgali/LLU”. Starpsezonā komandā palikuši Latvijas izlasē ilgus gadus spēlējušie uzbrucēji Jānis Sprukts un Mārtiņš Cipulis, bet klāt nākuši arī divi aizsargi, kuri liekus komentārus neprasa – Guntis Galviņš un Krišjānis Rēdlihs. Tāpat uzbrukumu stiprinās pērn “Liepājā” par pamatturnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuvušais Edgars Homjakovs.

Tomēr “Kurbada” labi ieeļļotajā mehānismā ir arī daži zaudējumi – uz konkurentu “Mogo” nometni pārcēlies viens no komandas ražīgākajiem punktu vācējiem Gatis Gricinskis, savukārt Sandis Zolmanis un Mārtiņš Lavrovs devušies leģionāru gaitās uz Franciju. Rumbulā bāzētā vienība tomēr arī šajā sezonā uzstādījusi visaugstākos mērķus, ko nav slēpis arī galvenais treneris Aleksandrs Macijevskis: “Nav daudz ko runāt – mērķi mums ir visaugstākie. Esam apmierināti ar to, kāda ir mūsu sastāva komplektācija. Protams, no pagājušās sezonas esam pazaudējuši trīs rezultatīvākos spēlētājus, taču klāt nākuši vairāki citi spēcīgi hokejisti. Esam saglabājuši komandas pamata kodolu, kas bija nozīmīgs faktors, lai izcīnītu Latvijas čempionu titulu.”

Gatavojoties jaunajai sezonai, “Kurbads” izcīnīja uzvaru Liepājā notikušajā “Amber Puck” turnīrā, aiz sevis atstājot mājiniekus, “Zemgali/LLU” un OHL debitanti “Lido”.

“Zemgale/LLU”

Pag. sezonas OHL pamatturnīrā – 4. vieta (45 punkti)
“Play-off” – Zaudējums finālā (0-4 pret “Kurbadu”)
Starpsezonas būtiskākie ieguvumi: R. Begovs, R. Prūsis, R. Rosinskis
Būtiskākie zaudējumi: I. Ribčiks, L. Rancevs

Pagājušās sezonas negaidītie finālisti šovasar pagarināja līgumu ar galveno treneri Valēriju Kuļibabu un kopumā piedzīvoja visai ievērojamas izmaiņas sastāva aprisēs. Pie nozīmīgākajiem zaudējumiem noteikti jāmin uz dzimteni prom aizbraukušais rezultatīvais baltkrievs Ivans Ribčiks un jaunais “Kurbada” papildinājums Lauris Rancevs, taču vienlaikus klāt no “Mogo” nākuši uzbrucēji Rustams Begovs un Rūdolfs Prūsis, bet no ārzemēm Latvijā atgriezušies aizsargi Rinalds Rosinskis un Niklāvs Balgalvis.

Ja komanda pērn itin negaidīti sasniedza OHL finālsēriju, tad šosezon jelgavnieki pie iespētā negrasās apstāties: “Šosezon mērķējam tiekties vēl augstāk un izcīnīt čempiontitulu. Starpsezonā, komplektējot sastāvu, ir daži iztrūkumi. Sagatavošanās posmā nepatīkamus savainojumus guvuši vairāki mūsu spēlētāji, tāpēc galējā sastāva veidošana joprojām turpinās. Mērķis ir vēl pastiprināt uzbrukumu un aizsardzību,” atzīst “Zemgale/LLU” direktors Aivars Zeltiņš.

“Mums ir izveidojies labs kolektīvs. Domāju, ka esam aizvadījuši gana labu pirmssezonas sagatavošanās posmu, kas parādīja, ka esam konkurētspējīgi. Redzot kā citas komandas ir gatavojušās un bruņojušās, var secināt, ka šogad čempionāts būs ļoti aizraujošs.”

“Zemgale/LLU” minētajā “Amber Puck” turnīrā pārliecinoši satrieca gan “Liepāju” (9:4), gan “Lido” (11:1), vienīgo zaudējumu piedzīvojot OHL fināla atkārtojumā pret “Kurbadu” (1:2). Šobrīd zemgalieši vēl aizvada cīņas pārbaudes turnīrā Ukrainā, un līdz šim parādītais sniegums ir ļoti daudzsološs – 7:4 pret Ukrainas vicečempioniem “Kremenchuk” un 7:0 pret ceturto spēcīgāko komandu “Bilyi Bar”.

“Mogo” 

Pag. sezonas OHL pamatturnīrā – 1. vieta (72 punkti)
“Play-off” – Izstāšanās pusfinālā (2-4 pret “Zemgali/LLU”)
Starpsezonas būtiskākie ieguvumi: G. Gricinskis, R. Demiters, R. Marenis
Būtiskākie zaudējumi: R. Begovs, M. Lipsbergs, A. Širokovs

Pēc gana pārliecinošas uzvaras pērnās sezonas pamatturnīrā “Mogo” OHL pusfinālā jau pirmajā mačā saņēma aukstu dušu Jelgavā (2:10) un šķietami tā arī nespēja atgūties, piedzīvojot zaudējumu sērijā ar 2-4. Vasarā ar galveno treneru krēsliem apmainījās Oļegs Sorokins un Igors Smirnovs – bijušais “Mogo” stūrmanis turpmāk vadīs un HS “Rīga” klubā nomainīs Smirnovu, kurš šosezon iecelts par Sorokina aizstājēju “Mogo” klubā.

Kaut arī prom devušies tādi komandas vadošie spēlētāji kā Rustams Begovs, Rūdolfs Prūsis, Miks Lipsbergs un Aleksejs Širokovs, klāt nākuši ne mazāk meistarīgais Gatis Gricinskis, Somijas otrajā līgā pieredzi guvušais Rūdolfs Maslovskis, bijušais “Liepājas” uzbrucējs Kārlis Ozoliņš, kā arī šovasar Rīgas “Dinamo” sastāvā tomēr neiekļuvušais Rihards Marenis. Tāpat Latvijas čempionātā atgriezīsies Francijas augstākajā līgā rūdījumu guvušais aizsargs Renārs Demiters. Lieki piebilst, ka arī šajā sezonā rīdzinieku mērķi ir visaugstākie.

“HK “Mogo” šī būs jau piektā sezona pēc kārtas Latvijas virslīgā. Šoreiz ar jaunu treneri Igoru Smirnovu. Bet mērķi mums paliek nemainīgi, cīnīties par čempiona titulu. Komanda ir balstīta uz iepriekšējo sezonu kodolu. Esam uzaicinājuši arī jaunos spēlētājus. Komanda ir kļuvusi jaunāka, bet tikpat spējīga un nepiekāpīga. Kā nozīmīgākos spēlētājus, kuri mums pievienojušies, jāmin aizsargs Renārs Demiters, uzbrucēji Rūdolfs Maslovskis, Gatis Gricinskis, Rihards Marenis un Kārlis Ozoliņš,” komandā šovasar notikušās pārmaiņas uzsver “Mogo” prezidents Māris Martinsons.

“Liepāja” 

Pag. sezonas OHL pamatturnīrā – 2. vieta (60 punkti)
“Play-off” – Izstāšanās pusfinālā (1-4 pret “Kurbadu”)
Starpsezonas būtiskākie ieguvumi: L. Bajaruns, V. Minajevs
Būtiskākie zaudējumi: E. Homjakovs, B. Zabis, M. Diļevka

Liepājnieki pēc otrās vietas pagājušās sezonas pamatturnīrā “play-off” pusfinālā pretī saņēma topošos čempionus “Kurbadu”, pirmajā mačā gūstot panākumu (5:2), kas solīja intrigu šajā duelī. Tomēr nākamajās četrās spēlēs atkārtot pirmajā iespēto neizdevās, kas noveda pie zaudējuma ar 1-4. Starpsezonā komandu pametuši vairāki līderi, tostarp uzbrucēji Edgars Homjakovs, Bruno Zabis un Māris Diļevka, bet klāt nākuši vairāki gados jauni, taču meistarības līmeņa ziņā vājāki spēlētāji. Liepājniekiem gan izdevies noturēt šovasar “Dinamo” nometnē pabijušos Egilu Kalnu un Robertu Mamčiču.

Arī komandas pārstāvji neslēpa, ka jaunajā sezonā lielāka uzmanība tiks pievērsta jauno hokejistu meistarības veicināšanai: “Esam pašaizliedzīga, strādāt griboša komanda ar visaugstākajiem mērķiem. Mūsu uzdevums ir strādāt ar jaunajiem hokejistiem un izaudzināt viņus ne tikai par labiem sportistiem, bet arī par stiprām personībām. Veidojot komandas kodolu, vienmēr ņemsim vērā Liepājas intereses, jo esam savas pilsētas patrioti un paturēsim prātā, ka tikai komandā ir spēks!”

Savās mājās rīkotajā pārbaudes turnīrā “Amber Puck” vienīgais panākums tika gūts pār OHL jaunpienācēji “Lido” vienību (6:4).

HS “Rīga”

Pag. sezonas OHL pamatturnīrā – 5. vieta (19 punkti)
“Play-off” – Neiekļuva
Starpsezonas būtiskākie ieguvumi: g. tr. O. Sorokins
Būtiskākie zaudējumi: A. Pankevičs, V. Koniševs

Rīdzinieku būtiskākā izmaiņa sastāvā, bez šaubām, ir Oļega Sorokina stāšanās galvenā trenera postenī, bet, raugoties no sastāva aprisēm, vairāki vienības spēlētāji izvēlējušies pārslēgties uz “Dinamo” jauno talantu “fabriku” MHL klubā HK “Rīga”. Tāpat vienības rezultatīvākais (9+13) spēlētājs un kapteinis Artjoms Pankevičs karjeru turpinās “Mogo” Līdzīgi kā pērn, arī šosezon rīdzinieki galveno uzsvaru liks uz jauno spēlētāju sagatavošanu Latvijas U18 izlases vajadzībām.

“Ar piedalīšanos OHL turnīrā sagatavosim spēlētājus gaidāmajam U18 pasaules čempionātam elites divīzijā, un tas arī ir mūsu sezonas galvenais mērķis. Komandas sastāvs lielākoties veidots no gados ļoti jauniem puišie, kuri konkurēs par vietu Latvijas U18 izlasē. Nav sagadīšanās, ka “Rīgu” šosezon vadīs tieši U18 valstsvienības galvenais treneris Oļegs Sorokins un viņa palīgs Juri Ozolu. Ņemot vērā iztrūkumus aizsardzības līnijā, starpsezonā sastāvam esam piesaistījuši arī pāris pieredzējušos spēlētājus, kuri varētu nākt talkā arī jauno spēlētāju izaugsmē,” pirms sezonas starta atzīst kluba direktors Kārlis Vents.

Pagaidām vienīgā liecība par komandas spējām uz ledus bijis pārbaudes mačs pret “Mogo”, kurā tika ciests visai iespaidīgs zaudējums ar rezultātu 1:10.

“Rīga/Prizma”

Pag. sezonas OHL pamatturnīrā – 6. vieta (15 punkti)
“Play-off” – Neiekļuva
Starpsezonas būtiskākie ieguvumi: A. Jerofejevs, G. Pujacs, A. Širokovs
Būtiskākie zaudējumi: H. Podziņš, P. Šļikovs, A. Minajevs

Starpsezonā pamatīgus muskuļus uzaudzējusī “Prizma” ar pamatīgu vērienu sagaidīs savu 20 jubilejas sezonu. No komandas šīs vasaras papildinājumiem var izveidot gana iespaidīgu OHL Visu zvaigžņu spēles komandu – Georgijs Pujacs, Aleksandrs Jerofejevs, Aleksejs un Maksims Širokovi, Edijs Brahmanis, Armands Bērziņš, Sergejs Pečura… hokejisti ar vairāku pasaules čempionātu un pat Olimpisko spēļu pieredzi būs turpmāk redzami “Prizma” vienības sastāvā.

Arī komandas galvenais treneris Ēriks Miļuns uzskata, ka ar iespaidīgajiem papildinājumiem klubs gaidāmajā sezonā ir spējīgs pakāpties krietni augstāk par pēdējās sezonās sasniegto: “Šī būs īpaša sezona, jo tā “Prizmai” būs 20. jubilejas sezona Latvijas hokeja augstākajā līgā. Tādēļ komandas sastāvam pievienojušies vairāki bijušie mūsu komandas audzēkņi, kā arī vēl citi pazīstami un pieredzējuši spēlētāji. Izejot no tā visa – mēģināsim cīnīties par iekļūšanu izslēgšanas mačos, bet pēc tam jau viss ir iespējams.”

Vai Pārdaugavā bāzētajai vienībai izdosies atkārtot 2014. gadā iespēto, kad finālā tika pārspēta favorīte “Kurbads”? Laiks rādīs, taču vienībai ar šādu sastāva komplektāciju iekļūšana vismaz pusfinālā, bez šaubām, ir pa spēkam.

“Lido”

Pag. sezonas OHL pamatturnīrā – nepiedalījās/4. vieta 1. līgā
“Play-off” – Izstāšanās 1. līgas pusfinālā (1-3 pret HS “Rīga 2001”)
Starpsezonas būtiskākie ieguvumi: R. Kondrāts, E. Fjodorovs, V. Repins
Būtiskākie zaudējumi: G. Millers, K. Skrastiņš, M. Tumānovs

OHL jaunpienācēji, visticamāk, savā debijas sezonā spēcīgāko sabiedrībā ieņems pastarītes lomu, tāpēc komandas prioritātes būs pieredzes gūšana un gados jauno spēlētāju izaudzināšana, ko neslēpa arī “Lido” menedžeris Aleksejs Trigubjuks: “Protams, ka visas dalībnieces vēlas izcīnīt zelta medaļas. Tomēr mūsu komanda ir veidota no gados jaunajiem hokejistiem, tādēļ “Lido” mērķis ir paaugstināt šo spēlētāju līmeni un spēles kvalitāti. Starpsezonā pazaudējām vairākus spēlētājus, kurus mēs izaudzinājām no kluba dibināšanas. Šos “caurumus” esam aizlāpījuši ar perspektīviem Krievijā dzimušiem spēlētājiem. Mūsu trenerim ir divas augstākās sporta izglītības. Cenšamies ņemt visu to labāko, lai attīstītu hokeju Latvijā.”

Uz citiem klubiem prom devusies komandas rezultatīvāko spēlētāju trijotne pērn – Gustavs Millers (HK “Rīga”), Kristaps Skrastiņš un Miks Tumānovs (abi HS “Rīga”). Pirmo pieredzi pret OHL klubiem “Lido” izjuta pārbaudes turnīrā “Amber Puck”, piedzīvojot trīs visai pārliecinošus zaudējumus pret “Kurbadu” (0:4), “Liepāju” (4:6) un “Zemgali/LLU” (1:11), liekot noprast, ka mači ar “Lido” dalību šajā sezonā būs gana rezultatīvi.

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par