Štainers: Ja mums būtu uzlabojumi, mēs būtu pirmie

22/05/2022 15:51
Ginters Štainers

Pirmās formulas (F-1) komandas “Haas” vadītājs Ginters Štainers ir paskaidrojis, kāpēc viņa komanda spēja spīdēt Spānijas “Grand Prix” kvalifikācijā, neskatoties uz to, ka tā neveica nekādus uzlabojumus, kā to darīja vairums konkurentu.
Kevins Magnusens Barselonā kvalificējās astotajā vietā par nepilnu desmito daļu aiz Valteri Botasa, kura pārstāvētā “Alfa Romeo” komanda uz Spānijas sacīkstēm bija veikusi veselu virkni uzlabojumu. Magnusena komandas biedrs Miks Šūmahers pirmo reizi karjerā kvalifikācijā ierindojās desmitajā vietā aiz Magnusena un “McLaren” pilota Daniela Rikjardo.

Botass pēc kvalifikācijas pauda neizpratni par to, cik ātra bijusi “Haas” komanda bez uzlabojumiem. “Es domāju, ka bez uzlabojumiem mēs šodien nebūtu bijuši septītie. Vienīgais, kas mulsina, ir tas, ka “Haas” nav bijis nekādu atjauninājumu, un tie joprojām ir ātri,” viņš teica.

Kad Štaineram tika lūgts atklāt “Haas” tempa noslēpumu, viņš paskaidroja, ka lēmums neveikt uzlabojumus labi zināmā trasē kā Barselona patiesībā palīdzēja komandai labāk izprast tās bāzes līniju. Šis ļaušot nākamajās sacīkstēs pievienotu pareizos uzlabojumus. Viņš minēja, ka ar uzlabojumiem viņa komanda varētu būt pat lēnāka nekā bez. “Ir daudzi komandu ar uzlabojumiem. Saņemām daudz kritikas, ka mēs to nedarījām. Vai varat iedomāties, ja mums būtu uzlabojumi? Mēs būtu pirmie,” Štainers jokoja.

Galvenais faktors, kāpēc “Haas” nolēma koncentrēties uz esošās konfigurācijas precizēšanu, bija komandas nekonsekvences trūkums pirmajās piecās sacīkstēs, sākot no Magnusena satriecošās piektās vietas Bahreinas atklāšanas sacīkstē, līdz pat sliktajam rezultātam Austrālijā. “Mēs neesam sapratuši šo mašīnu, jo mūsu sniegums nav vienveidīgs, tāpēc mums vajag labi saprast bāzi. Visi ir veikuši atjauninājumus, un mēs bijā tuvu visiem priekšā esošajiem braucējiem. Domāju, ja Kevinam nebūtu problēmas ar DRS, viņš būtu bijis ļoti tuvu Botasam, ja ne priekšā. Mēs zinājām, ka no mūsu mašīnas gaidāms vairāk.  Cerams saprotam to pietiekami, lai nākamajās sacīkstēs varētu noturēties tādā pat līmenī,” teica “Haas” vadītājs.

 

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Kalniņš
06/07/2022 11:14

“Amur” paziņo par līgumu ar vārtsargu Kalniņu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Habarovskas “Amur” paziņojis par līguma noslēgšanu ar latviešu vārtsargu Jāni Kalniņu, paziņojusi vienība savā vietnes “Instagram” profilā, kā arī vārtsargs atrodams komandas pieteikumā organizācijas mājaslapā….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām