“Liepāja” svin trešo uzvaru pēc kārtas, “Ventspils” pārspēj čempioni

26/05/2019 18:58

“Ventspils” komanda svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja pagājušās sezonas čempioni “Riga”. Zaudējums “Riga” komandai liedza pārņemt līderpozīciju kopvērtējuma tabulā.

Ventspils – Riga

Rīdziniekiem pirmajā puslaikā bija divas labas iespējas gūt vārtus. Vispirms izgājienu vienatnē pret pretinieku vārtsargu neizmantoja Kamils Bilinskis, bet puslaika beigās Oļega Laizāna no tālienes sisto bumbu izvilka “Ventspils” vārtsargs Ivans Baturins.

Spēles 59.minūtē laukumā devās Artūrs Karaušausks, kuram dažas minūtes vēlāk bija izcila iespēja atklāt cīņas rezultātu, taču tā palika neizmantota. Kopumā pārsvars bija viesiem, turpretī vārtus guva mājinieki – spēles 77.minūtē ar tālu sitienu bumbu Nila Puriņa sargātajā cietoksnī raidīja Žo Santuss.

Iegūstot kaut punktu šajā mačā, “Riga” komanda būtu pārņēmusi vadību virslīgas kopvērtējumā, jo pēdējā laikā ļoti nesekmīgi spēlē sezonas sākumā solīdu pārsvaru ieguvusī RFS, ar kuru pagājušās sezonas čempioniem šobrīd ir vienāds punktu skaits.

Tikmēr “Ventspils” atguvusies no iepriekšējo nedēļu neveiksmēm un pagājušajā kārtā ar 3:0 uzvarēja “Daugavpili”, pārtraucot piecu neuzvarētu maču sēriju.

Abu komandu sezonas pirmajā tikšanās reizē “Riga” savā laukumā uzvarēja ar 2:0.

Liepāja – Valmiera Glass/ViA

Savukārt pieredzējušā pašmāju trenera Aleksandra Starkova vadītā “Liepāja” svētdien svinēja trešo uzvaru pēc kārtas “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačos.

Liepājnieki savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja sava bijušā galvenā trenera Tamaza Pertijas vadīto “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA) vienību.

Pirmā bīstamā situācija bija pirmā puslaika nogalē, kad bumbu zem pārliktņa sita Jānis Ikaunieks, bet “Liepājas” pussarga raidījumu apturēja viesu vārtsargs Vladislavs Lazarevs.

Laukuma saimnieki turpināja aktīvu spēli un otrā puslaika sākumā Danu Spataru vēlreiz apdraudēja valmieriešu vārtu drošību. Aktīvais otrā puslaika sākums nesa augļus, 51.minūtē Ričardam Fraidejam panākot 1:0. Epizode sākās ar Raivja Andra Jurkovska piespēli Mārtiņam Ķiguram, kurš pāradresēja to tālāk Fraidejam. Nigēriešu uzbrucējs nonāca Valmieras komandas soda laukumā un raidīja bumbu mērķī.

Dažas minūtes vēlāk pēc vairāku pretinieku apspēlēšanas soda laukumā Ikaunieks trāpīja pa stabu. Tāpat laba vārtu gūšanas iespēja bija trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, kad no aptuveni septiņiem metriem garām taisnstūrim sita liepājnieku pussargs Kristers Tobers.

Liepājnieki Starkova vadībā guvuši jau trīs uzvaras pēc kārtas, kas ļāvis pacelties uz sesto vietu.

Pirmajā aplī notikušajā abu komandu savstarpējā cīņā valmierieši savā laukumā guva uzvaru ar 1:0.

Situācija turnīrā

Jau ziņots, ka šīs kārtas ievadā sestdien Jūrmalas “Spartaks” savā laukumā ar 1:0 pieveica “Metta” komandu, bet pirmdien galvaspilsētā būs RFS un “Daugavpils” duelis. Šo kārtu izlaiž “Jelgavas” vienība.

Ar 13 spēlēs gūtiem 25 punktiem virslīgas vadībā šobrīd ir RFS un “Riga” komandas, kamēr trešā ar 21 punktu 13 cīņās ir “Valmiera Glass”/ViA, bet ceturto vietu ar 20 punktiem 14 dueļos ieņem “Ventspils”. Piektā ar 19 punktiem 13 cīņās Jūrmalas “Spartaks”, kamēr sestā ar 17 punktiem 13 cīņās ir “Liepāja”. Tālāk ar 16 punktiem 12 dueļos seko “Daugavpils”, astoto vietu ar 13 punktiem ieņem “Jelgavas” futbolisti, kamēr turnīra tabulu ar desmit punktiem noslēdz “Metta”.

Kā zināms, šajā sezonā virslīgā startē deviņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā pērn, līdz ar to viena vienība izlaiž konkrēto kārtu. Plānojams, ka nākamajā sezonā virslīgā startēs desmit vienības.

Sezona noslēgsies 9.novembrī.

Sākot ar šo sezonu, par turnīra ģenerālsponsoru kļuvis uzņēmumu grupa “Optibet”. Jaunais sadarbības līgums starp biedrību “Latvijas Futbola virslīga” un “Optibet Sporta bārs” noslēgts uz turpmāko divu sezonu periodu. Tāpat turnīram ir jauna vizuālā identitāte.

Pirms iepriekšējās sezonas turnīra rīkotāji noslēdza 2+1 gadu sadarbību ar “Best4Sport TV” kanālu, kas tādējādi pārraida virslīgas mačus. Šajā sezonā futbola virslīgas spēles atgriezušās arī kanālā “Sportacentrs.com TV” un Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV 7).

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi kluba vēsturē par čempioni kļuva “Riga” komanda, aiz sevis atstājot “Ventspils” vienību, bet trešā bija RFS.