Strēlniekam pieci punkti CSKA graujošā panākumā pret “Anadolu Efes”

15/12/2020 23:51
Jānis Strēlnieks

Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks otrdien ULEB Eirolīgas spēlē guva piecus punktus, kamēr viņa pārstāvētā komanda Maskavas CSKA sagrāva Turcijas klubu Stambulas “Anadolu Efes”.

CSKA mājās ar 100:65 (20:13, 27:21, 27:15, 26:16) sagrāva “Anadolu Efes”.

Strēlnieks savā pirmajā Eirolīgas spēlē pēc traumas izdziedēšanas laukumā pavadīja 14 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus, vienreiz rezultatīvi piespēlēja un reizi pārtvēra bumbu. Viņš grozā raidīja vienīgo divpunktu metienu, kā arī vienu no trim trīspunktu metieniem. Spēli Strēlnieks noslēdza ar pieciem efektivitātes koeficienta punktiem.

Strēlnieks Vienotās līgas mačā ar Maskavas apgabala “Khimki” 9.novembrī guva traumu, kā dēļ mēnesi nevarēja spēlēt.Latviešu basketbolists komandas sastāvā atgriezās jau piektdien, taču Eirolīgas spēlē pret “Khimki” nepiedalījās.

Vils Klaibērns CSKA uzvaru kaldināja ar 22 punktiem, bet vēl 16 punktus un piecas atlēkušās bumbas pievienoja Daruns Hilards. Stambulas vienībā Vasilije Mičičs izcēlās ar 14 punktiem.

Nepilnu stundu vēlāk Kauņas “Žalgiris” savā laukumā ar 92:73 (25:22, 19:14, 24:11, 24:26) uzvarēja Artūra Kuruca pārstāvēto Spānijas čempioni Vitorijas “TD Systems Baskonia”.

Kurucs laukumā pabija astoņas minūtes un 33 sekundes, kuru laikā guva trīs punktus, realizēdams vienu no trim tālmetieniem, kamēr abi divpunktu metieni nebija precīzi. Viņš arī nopelnīja vienu personīgo piezīmi, bet efektivitātes koeficients bija -1.

Kauņas komandas labā Artūrs Milaknis iemeta 15 punktus, bet Lukass Lekavičs pievienoja 13 punktus un četras bumbas zem groziem. Vitorijas klubā 14 punkti un četras atlēkušās bumbas Jusupam Falam.

CSKA ar desmit uzvarām 14 spēlēs ir turnīra līdere, bet deviņi panākumi 13 mačos ir Rolanda Šmita pārstāvētajai “Barcelona”. Vitorijas komanda ar sešām uzvarām 13 spēlēs ieņem  11.vietu, Riharda Lomaža pārstāvētā Vilērbānas ASVEL tikusi pie trim panākumiem, kas dod 17.pozīciju, bet pēdējā ar divām uzvarām 13 spēlēs ir “Khimki”.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.

FIBA Čempionu līga

Latvijas basketbolisti Klāvs Čavars un Toms Leimanis otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas turnīra spēlē kopumā guva trīs punktus, nespējot glābt Minskas “Tsmoki” no zaudējuma.

Edmunda Valeiko trenētā “Tsmoki” komanda mājās C grupas ceturtās kārtas spēlē ar 71:75 (12:17, 22:14, 17:22, 20:22) piekāpās Holonas “Hapoel”.

Leimanis laukumā pavadīja 19 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā guva vienu punktu, izcīnīja četras atlēkušās bumbas un piecreiz rezultatīvi piespēlēja. Viņš vienīgo punktu guva no soda līnijas, realizējot vienu no diviem “sodiņiem”, kamēr trīs divpunktu un viens trīspunktu metiens lidojas garām grozam.

Tāpat viņš reizi pārtvēra bumbu un bloķēja metienu, nopelnīja vienu personīgo piezīmi, pieļāva divas kļūdas un spēli noslēdza ar pieciem efektivitātes punktiem.

Tikmēr Čavars iekrāja divus punktus, kas gūti ar vienu no diviem divpunktu metieniem. Viņš arī nopelnīja divas personīgās piezīmes un vienu efektivitātes koeficienta punktu.

Rezultatīvākais “Tsmoki” komandā ar 15 punktiem bija Andrejs Rahoženka, bet Izraēlas vienībā 22 punkti Krisam Džonsonam.

Grupas līdere ar trim uzvarām četrās spēlēs ir Atēnu AEK, tālāk ar diviem panākumiem seko “Tsmoki” un “Hapoel”, bet vienu panākumu guvusi arī “Cholet” no Francijas.

Jaunajā sezonā vietu pamatturnīrā ieguva visas komandas, kas aizvadītajā sezonā vēl turpināja cīņu par trofeju. Kopumā vietu nākamās sezonas pamatturnīrā ieguva 28 klubi, tostarp arī “VEF Rīga”. Vēl četri klubi tika noskaidroti kvalifikācijas sacensībās.

Klubi katrā grupā aizvadīs sešas spēles (trīs spēles – mājās, trīs – izbraukumā), katras grupas divām labākajām komandām kvalificējoties astotdaļfinālam.

No oktobra līdz janvārim tiks aizvadītas divpadsmit spēļu dienas, vienas grupas komandām spēles paredzot ik pēc divām nedēļām. Pirmās spēles notika no 20. līdz 21.oktobrim.

ULEB Eirokauss

Spānijas basketbola komanda Badalonas “Joventut” otrdien izcīnīja uzvaru ULEB Eirokausa spēlē, taču palīdzīgu roku šoreiz nesniedza Latvijas basketbolists Artūrs Žagars.

“Joventut” mājās A apakšgrupas spēlē ar 84:77 (19:18, 25:24, 20:19, 20:16) uzvarēja Kazaņas “Unics”. Badalonas komanda jau ir nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs.

Žagars bija spēles pieteikumā, bet laukumā nedevās.

Nenads Dimitrijevičs ar 23 punktiem bija rezultatīvākais “Joventut” spēlētājs, kamēr “Unics” rindās 20 punktus guva Džons Holands.

Badalonas komanda šosezon deviņos mačos izcīnījusi sešas uzvaras un A grupā ieņem pirmo vietu.

ULEB Eirokausā 24 komandas ir sadalītas četrās apakšgrupās, bet otro posmu sasniegs katras grupas četras labākās vienības, kamēr tālāk ceturtdaļfinālā iekļūs katras “Top16” kārtas apakšgrupas divas labākās komandas. Izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināli, pusfināli un fināls notiks sērijās līdz divām uzvarām.

Iepriekšējā sezonā turnīrs tika pārtraukts pirms ceturtdaļfināla izspēles un čempioni netika noskaidroti.

Sievietes

Latvijas basketboliste Anete Šteinberga otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra apakšgrupas pirmajā spēlē guva 19 punktus, tomēr ar to nebija gana, lai viņas pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas “Galatasaray” sacensības sāktu ar panākumu.

Stambulas “Galatasaray” D grupas spēlē ar 66:69 (13:21, 23:13, 19:23, 11:12) piekāpās “Sopron” no Ungārijas.

Šteiberga spēli sāka komandas starta pieciniekā un laukumā pavadītājās 34 minūtēs un 35 sekundēs guva 19 punktus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja un tikpat reizes arī pārtvēra bumbu. Viņa grozā raidīja sešus no 12 divpunktu un vienu no četriem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja četrus no pieciem “sodiņiem”.

Tāpat basketbolistes kontā divas kļūdas, divas personīgās piezīmes un 16 efektivitātes koeficienta punkti, kas bija otrs labākais rādītājs komandā. Šteinberga arī bija savas komandas rezultatīvākā spēlētāja.

Rezultatīvākā uzvarētāju rindās ar 18 punktiem un deviņām bumbām zem groziem bija Tīna Krajisnika, bet Šteinbergas komandā bez viņas 19 punktiem vēl 17 iemeta Mersedesa Rasela.

Abas komandas savā starpā ceturtdien tiksies atkārtoti.

Stambulas vienībā mēneša sākumā noteica Covid-19 uzliesmojumu, kā rezultātā Šteinbergas pārstāvētais klubs savu pirmo spēli Eirolīgā aizvadīja tikai šodien.

Otrā apļa mači varētu notikt no 17. līdz 23.janvārim.

Grupas līdere ar trim panākumiem ir “Sopron”, viena uzvara divos mačos ir “Basket Landes” no Francijas, kamēr cita šīs valsts vienība Buržas “Tango” abos dueļos piedzīvojusi zaudējumus. Pēdējo, ceturto, vietu bez uzvarām ieņem Stambulas komanda.

FIBA valde septembrī lēma, ka Eirolīgas turnīrā tiks mainīts izspēles formāts. Šāds lēmums pieņemts, vērtējot Covid-19 izplatību Eiropā, kā arī par prioritāti nosakot spēlētāju un pārējo iesaistīto personu drošību.

Jaunā izspēles kārtība nosaka, ka kvalifikācijas turnīrs notika vienā pilsētā ar vienu spēli. Savukārt grupu turnīrā komandas tiks sadalītas četrās grupās pa četrām katrā.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas neturpinās cīņu līmeni zemākajā Eirokausā. Tikmēr ceturtdaļfināla spēles notiks vienā arēnā, komandām aizvadot tikai vienu spēli. Ceturtdaļfināli plānoti 14.-20.martā.

Ceturtdaļfināla uzvarētājas turnīru turpinās “Final 4”.

Ungārija

Latvijas izlases basketboliste Paula Strautmane otrdien Ungārijas čempionāta spēlē guva 15 punktus, palīdzēdama savai komandai Pēčas “Pecs” izcīnīt uzvaru.

“Pecs” mājās ar 76:65 (19:26, 21:19, 18:8, 18:120 uzvarēja Budapeštas “FCSM Csata” komandu.

Strautmane laukumā pavadīja 34 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā guva 15 punktus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un četrreiz rezultatīvi piespēlēja. Basketboliste grozā raidīja divus no četriem divpunktu un trīs no sešiem trīspunktu metieniem, kā arī realizēja abus “sodiņus”.

Tāpat Strautmane reizi bloķēja metienu, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs personīgās piezīmes un spēli noslēdza ar +/- rādītāju -2.

Viraga Kisa uzvarētāju labā guva 23 punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, bet otrā laukuma pusē Vivjēna Borondija izcēlās ar 16 punktiem.

“Pecs” deviņos dueļos iekrājusi piecus panākums, kas ļauj ieņemt sesto pozīciju starp 12 klubiem.

Strautmane Ungārijas čempionāta klubam pievienojās starpsezonā.