Štolcermanis Itālijas F4 čempionāta braucienā paliek soļa attālumā no pjedestāla

16/06/2024 12:19
Nokopēts
Tomass Štolcermanis

Latvijas autosportists Tomass Štolcermanis svētdien Vallelungas trasē “Formula 4” (F-4) Itālijas čempionāta trešā posma otrajā braucienā ieņēma ceturto vietu, bet trešajā sacīkstē ierindojās 12. pozīcijā.

17 gadus vecais “Prema” komandas pilots Štolcermanis teju visu otro braucienu turējās ceturtajā vietā, finišā atpaliekot no iekļūšanas labāko trijniekā nedaudz vairāk kā sekundi.

Otrajā braucienā uzvaru izcīnīja Štolcermaņa komandas biedrs Lielbritānijas pilots Fredijs Sleiters, kurš par 5,264 sekundēm apsteidza vēl vienu “Prema” vienības pilotu amerikāni Aleksu Pauelu, bet trešais bija japānis Hiju Jamakoši (“Van Amersfoort”). Starp debitantiem latvietis bija otrais.

Tikmēr trešajā braucienā Štolcermanis pirmajā aplī atradās devītajā vietā, taču turpinājumā atkāpās uz 12.pozīciju, kuru saglabāja līdz brauciena beigām.

Arī trešajā braucienā labāko trijnieks bija identisks – ātrākais bija latvieša komandas biedrs Sleiters, kurš tikai par 0,278 sekundēm apsteidza vēl vienu “Prema” vienības pilotu Pauelu. Trešais, atpaliekot pussekundi, bija Jamakoši. Starp debitantiem latvietis bija trešais.

Pirms tam kvalifikācijas braucienos Štolcermanis izcīnīja 11. un ceturto vietu, bet pirmajā braucienā finišēja devītais. Pēc trijiem posmiem kopvērtējumā Štolcermanis ir sestais, bet debitantu ieskaitē viņš atrodas otrajā pozīcijā.

Februārī Štolcermanis “Prema” vienības sastāvā startēja “F-4 UAE” čempionāta Abū Dabī un Dubaijas posmos.Itālijas F-4 čempionātā šosezon ir paredzēti septiņi posmi. Šīs meistarsacīkstes ir bijušas starpposms ceļā uz Pirmo formulu (F-1) tādiem autosportistiem kā Lensam Strolam, Lando Norisam, Mikam Šūmaheram un Guaņju Džou.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām