Strautiņam 19 punkti FIBA Eiropas kausa finālā; Šmitam 12 punkti Eirolīgas 1/4 finālā

27/04/2022 22:19
Artūrs Strautiņš

FIBA Eiropas kauss

Latvijas basketbolists Artūrs Strautiņš trešdien Stambulā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa fināla atbildes spēlē guva 19 punktus, taču Redžo Emīlijas “UnaHotels” cieta zaudējumu, piekāpjoties arī divu spēļu summā. Redžo Emīlijas vienība izbraukumā ar 74:90 (16:30, 21:13, 19:21, 18:26) atzina Stambulas “Bahcešehir Koleji” pārākumu. Divu spēļu summā Itālijas klubs piekāpās ar 143:162.

Latvijas basketbolists jau pirmajā puslaikā bija guvis deviņus punktus, realizējot trīs no sešiem trīspunktu metieniem. Gandrīz visu maču vadībā bija mājinieki, taču pašā spēles sākumā tieši Strautiņš ar precīzu tālmetienu atklāja rezultātu, Maiklam Hopkinsam ar bumbas triecienu grozā no augšas panākot 5:0.

Pirmās ceturtdaļas beigās mājinieki panāca 30:11, taču Itālijas klubs atspēlējās, un četras minūtes pirms puslaika beigām Džastins Bleiks Džonsons ar divpunktu metienu vēlreiz panāca vadību viesiem – 31:30. Pēc tam gan vadību atkal atguva Stambulas basketbolisti, visu trešo ceturtdaļu pārsvaram svārstoties desmit punktu robežās. Tomēr ceturtajā spēles nogrieznī mājinieki vēl vairāk palielināja pārsvaru, svinot uzvaru arī otrajā mačā.

Strautiņš laukumā bija 36 minūtes un 18 sekundes, realizējot piecus no desmit tālmetieniem, vienu no pieciem divpunktu metieniem un abus soda metienus. Latvijas basketbolists arī izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, četrreiz pārkāpa noteikumus, riezi kļūdījās, kā arī tika pie +/- rādītāja -17 un komandā labākā efektivitātes koeficienta 22.

Artjoms Butjankovs šī turnīra pieteikumā nav iekļauts un spēlē tikai Itālijas čempionātā. “UnaHotels” rindās 19 punktus sakrāja arī Stīvens Marks Tompsons. Mājiniekiem 17 punktus sakrāja Džamars Smits, 14 – Džemals Džonss un pa 12 punktiem – Sems Dekers un Tariks Bleks.

Jau ziņots, ka pirmajā cīņā Itālijā pirms nedēļas Redžo Emīlijas vienība piekāpās ar 69:72. Iepriekšējā sezonā trešo vietu izcīnīja Mareka Mejera pārstāvētā Permas “Parma”, bet finālā Nescionas “Ironi” no Izraēlas ar 82:74 uzvarēja Polijas klubu Lielpolijas Ostruvas “Stal”. FIBA Eiropas kauss ir rangā ceturtais turnīrs Vecajā kontinentā.

ULEB Eirolīga

Latvijas basketbolists Rolands Šmits trešdien Minhenē guva 12 punktus, palīdzot “Barcelona” izbraukumā svinēt uzvaru ULEB Eirolīgas ceturtdaļfināla trešajā spēlē. “Barcelona” viesos ar 75:66 (26:17, 23:14, 10:18, 16:17) pieveica Minhenes “Bayern”, sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 2-1.

Šmits spēlēja 21 minūti un 24 sekundes, kļūstot par otru rezultatīvāko savas komandas basketbolistu. Viņš realizēja piecus no sešiem divpunktu metieniem un abus soda metienus. Tāpat viņa kontā šajā mačā arī piecas zem groziem izcīnītas bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda, pa vienai personiskajai piezīmei un izprovocētam noteikumu pārkāpumam pretiniekam, kā arī trešais augstākais efektivitātes koeficients komandā 17.

Barselonas klubā 25 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Nikola Mirotičs. Minheniešiem 17 punktus guva un sešas bumbas izcīnīja Vladimirs Lučičs, 14 punktus un astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Agustīns Rūbits, bet 13 punktus guva Ognjens Jaramazs.

Ceturtdaļfināla sērijas rit līdz vienas komandas trim uzvarām. “Play-off” pirmo kārtu pārvarējušās komandas maijā Belgradā cīnīsies finālčetrinieka turnīrā. Arī šosezon Eirolīgā bija pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā, bet pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā trīs Krievijas komandas tika izslēgtas no turnīra. Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālā pieveica “Barcelona”.