Strautiņš: Spēle noteikti nebija laba, bet noturējām uzvaru, kas arī ir pozitīvi

13/08/2023 09:31
Nokopēts
Artūrs Strautiņš

Latvijas izlases basketbolists Artūrs Strautiņš pēc izcīnītās uzvaras pārbaudes spēlē pret Dominikānu sarunā ar portālu “Sportazinas.com” atskatījās uz maču un gatavošanās ciklu kopumā.

Jau vēstīts, ka Latvijas valstsvienība vakar pārbaudes spēlē Rīgā ar rezultātu 74:69 pārspēja Dominikānu. Lai gan mājinieki vadībā bija vairāk kā 34 minūtes, spēles liktenis izšķīrās tikai pašā mača izskaņā. Strautiņš atzina, ka saspringtā cīņa viņu nepārsteidza. “Jau no paša sākuma zinājām, ka viņi spēlēs agresīvi. Tam mēs bijām gatavi, bet beigās atslābām – trešo ceturtdaļu slikti iesākām un viss aizgāja ne tik labi. Spēle noteikti nebija laba, ir lietas, kas mums ir jāmaina. Ir jāspēlē labāk,” secināja uzbrucējs.

Strautiņš tāpat norādīja uz savdabīgo pretinieku spēles stilu, kas, iespējams, liedza lauzt spēles gaitu un izcīnīt komfortablu panākumu. “Dominikāna spēlēja ļoti agresīvi, jau uzbrukumu pirmajās sekundēs mēģināja uzbrukt grozam. Eiropā praktiski tā nespēlē – parasti spēle ir mierīgāka, ar kombinācijām, kamēr viņi mēģināja skriet, uzbrukt grozam un izdot piespēles uz trīspunktu metieniem. Tādēļ varbūt nedaudz salūzām, bet beigās noturējām uzvaru, kas arī ir pozitīvi.

Jāpiemin, ka Latvijai un Dominikānai šī bija otrā savstarpējā tikšanās trīs dienu laikā – ceturtdien tika aizvadīta treniņspēle. Strautiņš atzina, ka aiz slēgtām durvīm aizvadītā cīņa palīdzēja veiksmīgāk sagatavoties pārbaudes mačam. “Zinājām, uz ko būt gataviem. Pēc treniņspēles redzējām video un sapratām, kādā virzienā jāiet,” teica Strautiņš.

Latvijas izlasei aiz muguras ir jau vairāk kā divu nedēļu garš treniņprocess un trīs pārbaudes spēles. “Ar katru treniņu, spēli esam pielikuši. Sajūtam viens otru, saprotam, kā kopā spēlēt, bet mums noteikti ir jāpieliek pie spēles aizsardzībā – šodien to arī redzējām. Nevaram pretiniekiem ļaut gūt tādus vieglus punktus,” gatavošanās ciklu Pasaules kausam kopumā vērtēja Strautiņš.

Līdz PK sākumam vēl atlikušas tikai 12 dienas, taču situācija sastāvā joprojām vēl ir neskaidra – treniņprocesā joprojām iesaistīti ir 16 basketbolisti. Lai gan Strautiņš visās trīs pārbaudes spēlēs ir devies sākumsastāvā, arī viņš nebija pārliecināts par to, vai viņš uz citu vieglo un spēka uzbrucēju fona sevi ir veiksmīgi pierādījis. “Par to jājautā Lukam [Banki],” par konkurenci trešā un ceturtā numura pozīcijā teica Strautiņš. “Vienalga, vai spēlēju izlasē vai klubā, es vienmēr esmu agresīvs abās laukuma pusēs un mēģinu palīdzēt komandai.”

R. Kurucs par spēlēšanu kopā ar brāli: Mums bērnībā bija sapnis, kuru tagad izdzīvojam kopā

Dāvis Bertāns atbild, kad viņš dosies laukumā izlases sastāvā

Banki: Šobrīd ir daudz savainojumu, taču medicīniskais personāls strādā labi

TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
1.48
4.52
6.52
4.63
3.72
1.76
2.59
4.33
2.48
4.1
2.95
2.1
1.54
-
2.47
1.5
3.9
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām