Strēlnieks trešais rezultatīvākais AEK zaudējumā, Štelmahera klubs “salūzt” pēdējā ceturtdaļā (VIDEO)

04/10/2022 22:50
Jānis Strēlnieks

Latvijas aizsargs Jānis Strēlnieks otrdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas mačā guva 15 punktus Atēnu AEK zaudējumā izbraukumā. AEK viesos ar 88:91 (21:15, 21:27, 27:29, 23:22) piekāpās Izmiras “Pınar Karšıyaka”.

Strēlnieks 25 minūtēs un 46 sekundēs realizēja trīs no pieciem divpunktu un divus no sešiem trīspunktu metieniem, kā arī visus trīs soda metienus. Viņam šajā mačā arī sešas rezultatīvas piespēles, divas personiskās piezīmes, sliktākais +/- rādītājs komandā (-12) un efektivitātes koeficients 15.

Viesiem rezultatīvākais ar 19 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Ekils Mičels, 17 punktus guva Kenijs Viljamss, bet 16 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles Tima Freižera kontā. Mājiniekiem ar 29 punktiem izcēlās Eriks Makolums, bet pa 17 punktiem guva Džeilons Brauns un Anhels Delgado, kuram arī 12 atlēkušās bumbas.

Citā spēlē Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga vadītā “Nymburk” savā laukumā ar zaudējumu uzsāka D grupas sacensības, piekāpjoties “Bilbao” ar 54:68 (16:18, 17:12, 10:17, 11:21). Mājiniekiem Eriks Lokets guva 12 punktus, bet viesiem 16 punktus un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Ludvigs Hokansons.

F grupas spēlē Mārča Šteinberga pārstāvētā Spānijas vienība Manrezas “Baxi” viesos ar 76:73 (16:22, 19:16, 16:16, 25:19) pārspēja Francijas klubs Limožas CSP.

Šteinbergs četrās minūtēs un 40 sekundēs laukumā punktus neguva, nerealizējot vienīgo trīspunktu metienu. Viņam šajā mačā arī divas atlēkušās bumbas, personiskā piezīme, sliktākais komandā +/- rādītājs (-8) un efektivitātes koeficients viens. Viesiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Džeriks Hārdings, bet mājiniekiem ar 19 punktiem izcēlās Nikolass Langs. Jau ziņots, ka F grupā otrdien mājās “VEF Rīga” ar 76:89 (27:25, 11:17, 27:29, 11:18) piekāpās Lisabonas “Benfica”.

FIBA Čempionu līgā sacenšas arī Jāņa Bērziņa Varšavas “Legia”, Mareka Mejera Jeruzalemes “Hapoel” un Artūra Strautiņa Redžo Emīlijas “UnaHotels”, bet kvalifikācijas otro kārtu nepārvarēja Vernera Koha Hertogenbosas “Heroes Den Bosch”, kas zaudēja Malagas “Unicaja” ar rezultātu 58:114.