Strokšs: esam izraisījuši rezonansi, un visi grib redzēt, kas tas par brīnumu

Reinis Nitišs World RX Barcelona 2017 - Sportazinas.com
Foto: reinisnitiss.com

Pasaules rallijkrosa čempionāta rīkotāji ir ieinteresēti turpināt sadarbību ar Latvijas posma organizatoriem, aģentūrai LETA pauda “RA Events” direktors Raimonds Strokšs.

Šajā nedēļas nogalē Biķernieku trasē Rīgā norisināsies pasaules čempionāta rallijkrosa desmitais posms, Latvijai šāda līmeņa sacensības uzņemot otro gadu pēc kārtas.

“Būs ļoti daudz viesu no ārzemēm. Katru dienu saņemam e-pastus, cilvēki brauc pa lielām grupām. Tāpat ir arī ļoti liela interese no citu posmu organizatoriem. Saņēmām informāciju no Francijas posma organizatoriem, ka visa vadība vēlas atbraukt, kopā kādi 20 cilvēki. Tāpat Kanādas posma organizatori lidos šurp. Esam izraisījuši rezonansi, un viņi visi grib redzēt, kas tas ir par brīnumu, kas šeit notiek. Atsaucība no ārzemēm ir ļoti liela,” sarunā ar žurnālistiem stāstīja Strokšs.

Latvijas posms savā debijas gadā tika atzīts par pasaules čempionāta sezonas labāko etapu.

“Mēs to izdarījām uzreiz, bez vēstures, tradīcijām, kādiem pamatiem, bez nekā. Tie, kuri gadiem taisījuši posmus, nesaprata, kas tie par jaunajiem atnākuši un visu sagrozījuši. Mani priecē tas, ka šogad visu posmu organizatori ir pielikuši, visi ir sapurinājušies. Viss čempionāts paspēris soli uz priekšu. Kad saņemu e-pastus no citiem organizatoriem padalīties ar informāciju par operāciju plāniem un kartēm, visu dodu un neko neatsaku, tikai tā iemesla dēļ, ka, ja augs viss čempionāts, augsim arī mēs. Jau tagad skaidrs, ka cīņa par labāko posmu šogad būs sīvāka,” skaidroja “RA Events” direktors.

Šogad Latvijas posma laikā īpašas aktivitātes izvērsīs “Peugeot” rūpnīca.

“Ir neoficiāls apstiprinājums, ka “Peugeot” rūpnīcas boss pirmo reizi apmeklēs rallijkrosu. Viņi izvēlējušies tieši mūsu posmu, kur viņu pirmo reizi atvest. Esmu ļoti pagodināts par to. Tas dod papildu motivāciju un gandarījumu par padarīto darbu, jo tieši “Peugeot” komanda bija tā, kura nebija īpaši priecīga, ka posms notiks Latvijā. Viņiem šķita, ka te ir ļoti mazs tirgus. Pēc tam viņi redzēja, ko spējam piedāvāt, un teica, ka grib vēl braukt desmit gadus. Mazā uzvara, kuru izcīnījām. Ja viņi nākamajā gadā atved pie mums rūpnīcas bosu – fantastika!” sarunā ar aģentūru LETA gandarījumu pauda Strokšs.

Līgums ar čempionāta starptautisko organizatoru “IMG Motorsport” noslēgts uz trim gadiem ar iespēju pagarināt vienošanos.

“Strādājam pie sadarbības turpināšanas. “IMG Motorsport” jau mums prasa, ko darīsim tālāk. Konkurence uz katru kalendāra vietu ir milzīga, sacensības strauji attīstās un daudzi vēlas iegūt čempionāta posmu sev. Dienvidāfrikas Republika un Portugāle noslēdza piecu gadu līgumus. Visi cenšas noslēgt lielus līgumus, lai ilgtermiņā nodrošinātu vietas kalendārā. Pēc 2-3 gadiem šis čempionāts būs vēl vairāk izaudzis, un būs daudz grūtāk tur iekļūt. Esmu redzējis kartes, kur ir daudzas lielvalstis, kurām ir potenciāls ienākt čempionātā. Ļoti daudz grib uzņemt šo čempionātu. Šīm sacīkstēm ir lielas priekšrocības. Apsēdies vienā vietā, skaties superdinamiskas un jaudīgas automašīnas ar cīņām sānu pie sāna. Ļoti skatāms sporta veids, pilnībā saprotu to, ka visas valstis grib šo uzņemt sacensībām. Šim sporta veidam ir nākotne,” stāstīja Strokšs.

Biķernieku trasei par vietu kalendārā jākonkurē arī ar tādām slavenām Pirmās formulas (F-1) trasēm, kā Barselonas, Hokenheimas un Silverstounas autodromi.

“Tā, ka pērn tikām atzīti par labāko posmu, šobrīd esam etalons visiem pārējiem, un tā ir mūsu priekšrocība, ko vajag izmantot. Ja viņi grib ar mums noslēgt ilgtermiņa līgumu, mums to vajag izdarīt tagad un nodrošināt sadarbību ilgā laika periodā, lai nevajadzētu uztraukties par grandiem, kuri varētu izstumt,” uzsvēra Strokšs.

Biķernieku rallijkrosa trase pilnībā atbilstot Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) standartiem, taču pērn daudzi braucēji sūdzējās, ka pirmajā līkumā ir pārāk maz vietas sešām automašīnām.

“Mums nav īpaši daudz opciju spēlēties, kā gribam un kā nē. Sasniegtais rezultāts ir unikāls, ņemot vērā visus ierobežojumus, esošo infrastruktūru, auto apli, kartinga trasi un veselu virkni FIA noteikumu. Tas, ka pirmajā līkumā ir lielas cīņas, nav nekas traks. Beļģijas trasē pirmais līkums ir atpakaļejošs, un vispār tikai viena mašīna var vienlaicīgi iebraukt. Mums nebūt nav tas sliktākais scenārijs, mums pat ir ļoti laba trase,” atzīmēja Strokšs.

Rallijkrosa pasaules čempionāts pulcē tādas spožas autosporta veida zvaigznes kā deviņkārtējs pasaules čempions rallijā (WRC) Sebastjans Lēbs no Francijas, 2003.gada WRC čempions Peters Sūlbergs no Norvēģijas, amerikāņu zvaigzne Kens Bloks un citas. Salīdzinot ar citu posmu apmeklētājiem, Latvijas līdzjutēji esot nedaudz kūtri un neizmanto iespējas satikt superzvaigznes.

“Ja nebūtu redzējis kā notiek citur pasaulē, varētu teikt, ka esmu ļoti apmierināts ar ažiotāžu, kas rodas, šādām zvaigznēm ierodoties Latvijā. Šobrīd čempionātā ir Bloks – superzvaigzne visā pasaulē. Viņam atbraucot uz sacensībām, auditorija, kas seko līdzi posmam, pieaug par desmit miljoniem tikai viņa dēļ. Lēbs – staigājoša leģenda, kurš ieies vēstures grāmatās. Sūlbergs, Matīass Ēkstrems, viņi visi ir ārkārtīgi augsta līmeņa zvaigznes. Pērn redzēju, kā viņus sagaida Argentīnā, kur notika sezonas pēdējais posms. Lai izdabūtu Lēbu no telts un tikai nofotogrāfētu viņu, sastājās pūlis ar cilvēkiem un dziedāja. Mūsu skatītājam Rīgas posmā satikt Lēbu ir ārkārtīgi vienkārši, ja salīdzina ar citām vietām, kur cilvēki sapņo par to un gatavi kreklus atplēst, lai tikai tiktu viņam klāt. Latvijas skatītāji novērtē šo zvaigžņu ierašanos Rīgā, bet varētu vēl vairāk. Šīs zvaigznes var satikt minoties ar velosipēdu pa Biķernieku trasi – tā nav pašsaprotama lieta. Ne pa velti, es pērn nobučoju Biķernieku trases asfaltu. Sen pateicu, ka tajā dienā, kad Latvijā brauks Lēbs, nobučošu to trasi, kurā viņš brauca. Viņš atbrauca uz Latviju – tas ir nereāli liels notikums,” atcerējās Strokšs.

“Tikko Francijā bija posms. Nav iespējams izskaidrot, kas tur notiek, lai tikai tiktu pie Lēba un redzētu viņu. Ir ļoti liela atšķirība, starp WRC un rallijkrosu. WRC satikt Lēbu bija tikpat kā neiespējami, jo viņš visu laiku bija prom ātrumposmos. Pēc tam viņš atbrauca uz servisa parku un devās tālāk uz nākamo posmu. ir unikāls, sacensības notiek vienā vietā un viņam ir pietiekami daudz laika. Viņš ir sastopams, var uzprasīt autogrāfu, uztaisīt pašbildi, uzklapēt pa plecu un pateikt, ka viņš ir baigais malacis. Gribētu, lai tas būtu vēl vairāk novērtēts no skatītāju puses,” turpināja posma organizators.

Janvārī rallijkrosa auto iemēģināja arī 2009.gada F-1 čempions Džensons Batons no Lielbritānijas. Strokšs prognozē, ka rallijkrosa pasaules čempionāta dalībnieku sastāvs kļūs arvien zvaigžņotāks.

“Čempionātam vēl nedaudz jāieskrienas un jānostabilizējas, tas ir tikai sākums, būs lieli uzvārdi un zvaigznes. Biju ASV testos, kur Batons mēģināja rallijkrosa mašīnu. Biju klāt un redzēju viņa emocijas. Viņš izkāpa no automašīnas un teica: ziniet, kas man patīk? F-1 – politika, paklājiņš, puķītes, viss līdz sīkumam, bet te es atbraucu, iekāpju mašīnā un kaifoju! Viņš izkāpa ārā no auto noputējis un laimīgs. Tik patiesas bija tās emocijas, kas vēlāk no cilvēka uz cilvēku tiek nodotas tālāk. Tas ir tikai laika jautājums. Ne pa velti Bloks vismaz desmit reizes gadā lido uz Eiropu. Viņa kalendārs ir līdz minūtēm saplānots, bet viņš brauc rallijkorsā un izbauda to. Jā, viņam rezultāti nav tādi kā Lēbam, bet tā ir pasaules mēroga zvaigzne,” stāstīja Strokšs.

Sestdien notiks pasaules čempionāta kvalifikācijas pirmās divas kārtas, bet vēl divi braucieni norisināsies arī svētdien, kad tiks aizvadīti arī pusfināli un fināls.

Pērn Rīgā notikušajā etapā uzvaru guva leģendārais Lēbs, kuram tas bija pirmais panākums rallijkrosa karjerā.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par