Strokšs: Ir grūti vārdos aprakstīt sajūtas par WRC posma rīkošanu Latvijā

22/12/2021 16:25
Raimonds Strokšs

2024.gadā Latvijā paredzētais Pasaules rallija čempionāta (WRC) posms būs vēsturisks brīdis Latvijas autosportā, pēc pirmdien pieņemtā Ministru kabineta lēmuma par atbalstu posma sarīkošanai Latvijā trešdien paziņoja sacensību rīkotāja “RA Events” direktors Raimonds Strokšs.

Jau ziņots, ka pirmdien Ministru kabinets atbalstīja finansējuma piešķiršanu WRC posma rīkošanai, kas 2023.gadā nepārsniegs 650 000 eiro, bet 2024.gadā – 1,8 miljonus eiro. “Liepājas rallija” rīkotāja “RA Events” un WRC rīkotāja “WRC Promoter” plānotā sadarbība paredz, ka “Liepājas rallijs” 2022. un 2023.gadā saglabās vietu Starptautiskā Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta (FIA ERC) kalendārā.

“Ir grūti vārdos aprakstīt sajūtas, kas pārņem, uzzinot, ka esam spēruši tik lielu un nozīmīgu soli uz priekšu, lai Latvijā sarīkotu WRC posmu,” paziņojumā saka Strokšs. “Ministru kabineta pieņemtais lēmums iezīmē vēsturisku brīdi Latvijas autosportā un ļauj mums uzsākt divu gadu sagatavošanās procesu, lai 2024.gadā Latvijā uzņemtu paša augstākā sportiskā līmeņa autorallija sacensības – FIA pasaules rallija čempionāta posmu. Kandidātvalstis cīnās par iespēju nokļūt WRC kalendārā.”

Viņš pauž gandarījumu, ka sarežģītais un izaicinājumiem pilnais darbs, kas līdz šim īstenots kopīgi ar Latvijas valdību, Kurzemes pilsētām un novada pašvaldībām, kā arī “WRC Promoter”, noslēdzies ar pozitīvu rezultātu.

Jau ziņots, ka, sākot ar 2022.gada sezonu, WRC čempionāta rīkotājs “WRC Promoter” pārņems arī FIA Eiropas rallija čempionāta rīkošanu. Tādējādi plānotās ilgtermiņa sadarbības ietvaros paredzēts, ka “Liepājas rallijs” saglabās FIA Eiropas rallija čempionāta posma statusu 2022. un 2023.gadā, bet 2024.gadā Latvijā būs jāuzņem WRC posms. “Kopš 2009.gada, kad sākām organizēt Latvijas rallija čempionāta posmu “Talsu rallijs”, mūsos vienmēr mājojis mērķis Latvijā sarīkot paša augstākā ranga rallija sacensības. Šo gadu laikā esam deviņas reizes sarīkojuši FIA ERC posmu “Liepājas rallijs”, kas izpelnījies augstu uzraugošo institūciju, rīkotājorganizāciju, komandu un mediju novērtējumu,” ceļu līdz WRC posmam atceras Strokšs.

“Gūtā pieredze, profesionālās zināšanas un vēlme uz Latviju atvest paša augstākā sportiskā ranga sacensības nu vairs nav tikai sapnis, bet realitāte, un tas sniedz gandarījumu par ieguldīto darbu visu šo gadu garumā. Uzņemtais kurss un atbildības sajūta sniedz papildu motivāciju, zinot gan ekonomiskos, gan publicitātes ieguvumus, kādus Latvijai sniegs FIA pasaules rallija čempionāta posma sarīkošana,” piebilst “RA Events” direktors. Viņš atzīmē, ka ir svarīgi jau tagad uzsākt darbu un spert nākamos soļus, lai noslēgtu gala vienošanos ar “WRC Promoter” un veiktu nepieciešamos sagatavošanās darbus, lai WRC posma uzņemšana 2024.gadā noritētu teicamā organizatoriskajā līmenī.

Strokšs augstu vērtē Ministru kabineta ilgtermiņa lēmumu sacensību sarīkošanai, tādējādi īstenojot divu gadu sagatavošanās periodu, pirms Latvijā tiks uzņems WRC posms. Paredzēts, ka 2022.gadā “Liepājas rallijs”, kura maršruts ved no Talsiem līdz Liepājai, kā FIA Eiropas rallija čempionāta piektais posms notiks 2. un 3.jūlijā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…