Stupeļa ekipažā izcīna uzvaru PČ 12. posma kvalifikācijā

Etijēns Bakss un Kaspars Stupelis, sportazinas.com
Etijēns Bakss un Kaspars Stupelis | Foto: WSC

Kantētājs Kaspars Stupelis kopā ar nīderlandiešu pilotu Etjēnu Baksu sestdien pasaules čempionāta 12.posmā Goikā uzvarēja A kvalifikācijas grupā, bet otra latvieša Laura Daidera ekipāža B grupas braucienā finišēja sestā.

Sestdien A kvalifikācijas braucienā kantētājs Stupeli kopā ar nīderlandiešu pilotu Baksu 12 apļus veica 26 minūtēs un 30,046 sekundēs, finišējot pirmajā vietā. Viņi par vairāk nekā 13 sekundēm apsteidza brita Stjuarta Brauna ekipāžu un par gandrīz 50 sekundēm – vēl viena Lielbritānijas sportista Breta Vilkinsona ekipāžu.

B grupā Daiders ekipāžā ar igauņu pilotu Kertu Variku fnišēja sestie nedaudz vairāk nekā piecas sekundes aiz čempionāta vicelīdera Marvina Vanlušena no Beļģijas. Otro vietu izcīnīja nīderlandieša Gērta van Vērvena ekipāža, bet trešā bija šveicieša Kristofa Kuša ekipaža.

Desmitais posms norisinājās Latvijas pilsētā Stelpē, kur Stupelis ar Baksu palika otrie, bet Daidera ekipāža izcīnīja ceturto vietu.

Pamatsacensības notiks svētdien.

Pēc 11 posmiem pasaules čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijas ar 489 punktiem ieņem Baksa/Stupeļa ekipāža, bet 418 punkti ir Vanlušenam, kamēr tālāk ar 372 punktiem seko Kūns Hermanss. Tikmēr Variks ar Daideru iekrājuši 256 punktus un ieņem sesto vietu.

Līdz sezonas beigām atlikuši vairs tikai trīs posmi, kuros maksimāli var iegūt 150 punktus. Baksa/Stupeļa pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem ir 71 punkts, bet apstākļu sakritības rezultātā viņi jau šajā nedēļā Beļģijā var kļūt par čempioniem.

Stupelis un Bakss aizvadītajā sezonā pasaules čempionāta kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par