Stupelim/Gordejevam 11. vieta PČ pēdējā posmā, triumfē kādreizējais Stupeļa pārinieks

17/10/2021 20:46
Kaspars Stupelis

Latvijas kantētājs Kaspars Stupelis kopā ar igauņu braucēju Gertu Gordejevu svētdien Nīderlandē ieņēma 11.vietu pasaules motokrosa čempionāta (PČ) ekipāžām pēdējā, ceturtajā posmā, kamēr titulu izcīnīja nīderlandiešu pilots Etjēns Bakss ar franču līdzbraucēju Nikolā Musē.

Četrus posmus īsajā kalendārā katrā etapā tiek aizvadīti trīs braucieni – viens sestdien un divi svētdien. Sestdien Latvijas un Igaunijas ekipāža savā kvalifikācijas braucienā bija astotā, bet sacīkstēs pirmajā braucienā bija devītā, kamēr uzvaru svinēja Bakss.

Svētdien otrajā braucienā Stupelis ar Gordejevu finišēja 12., bet uzvarēja atkal Baksa un Musē ekipāža. Trešajā braucienā Stupelim ar Gordejevu bija desmitā pozīcija, bet uzvara tika nīderlandietim Kūnam Hermansam un beļģim Glenam Jansenam.

Posmā uzvaru ar 72 punktiem svinēja Bakss/Musē, 65 punkti bija Hermansam/Jansenam, bet 64 punkti – beļģim Marvinam Vanlušenam, kurš startē kopā ar Etjēna Baksa jaunāko brāli Robiju. Gordejeva/Stupeļa ekipāža ar 32 punktiem bija 11.pozījā.

Pirms šī posma Bakss līderim Juliānam Feldmanam no Nīderlandes kopvērtējumā zaudēja četrus punktus, bet šajā nedēļas nogalē izcīnītā uzvara ļāva viņam ar 264 punktiem kļūt par čempionu. Piecus punktus mazāk iekrāja Vanlušens, bet Osā piektajā vietā palikušais Feldmans meistarsacīkstes noslēdza ar 241 punktu.

Stupelis un Gordejevs šosezon traumu dēļ bija spiesti izlaist vairākas sacensības, arī augustā Čehijā notikušo pasaules meistarsacīkšu pirmo posmu. Viņi ar trīs punktiem iekrātu 91 punktu bija 11.pozīcijā. Pēdējos divus gadus sezonas kalendārā nebija Latvijas posma, tiesa, 2020.gada meistarsacīkstes tika atceltas pavisam. Kopš 2015.gada Latvijā posmu uzņēma “Pīlādžu” mototrase Stelpes pagastā. Šajā pašā gadā Latvijā notika etaps arī Ķegumā. Latvijā pasaules čempionāta posmi tika rīkoti kopš 1996.gada, un iepriekš tos ilgstoši uzņēma trases Ķegumā un Cēsīs.