Stupelis ar Baksu uzvar PČ posmā un palielina pārsvaru kopvērtējumā

07/07/2019 19:00

Vadošais Latvijas blakusvāģu motokrosa kantētājs un trīskārtējais pasaules čempions Kaspars Stupelis kopā ar nīderlandiešu pilotu Etjēnu Baksu svētdien Nīderlandē izcīnīja uzvaru pasaules čempionāta astotajā posmā, palielinot savu pārsvaru kopvērtējumā.

Latvijas un Nīderlandes ekipāža bija pirmā abos braucienos, summā iekrājot 50 punktus. Otrais posmā ar 44 punktiem bija pasaules čempions Marvins Vanlušens no Beļģijas, trešo vietu ar 38 punktiem ieņēma brits Stjuarts Brauns, bet latviešu kantētāja Laura Daidera un igauņu pilota Kerta Varika ekipāža ar 25 punktiem bija septītā.

Pirmajā braucienā Stupelis ar Baksu tuvāko sekotāju Vanlušenu apsteidza par sešām sekundēm, bet trešais bija Brauns. No vadošajiem braucējiem nīderlandietis Kūns Hermanss iedzīvojās tehniskās problēmās un finišēja devītais, bet Daiders ar Variku bija septītie.

Otrajā braucienā startā bija masu kritiens, kā rezultātā bija nepieciešama medicīniskā palīdzība trasē. Starts tika dots atkārtoti, un arī otrajā braucienā nepārspēti bija Stupelis ar Baksu. Otrais finišēja Vanlušens, trešais bija Hermass, bet Daiders ar Variku bija desmitie.

Pēc astoņiem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijā ar 344 punktiem ir Baksa/Stupeļa ekipāža, otrais ar 313 punktiem ir Vanlušens, bet Variks ar Daideru iekrājuši 189 punktus un ieņem astoto vietu.

Šosezon pasaules čempionātā blakusvāģu motokrosā būs 14 posmi, no kuriem desmitais 28. jūlijā notiks Latvijas trasē Stelpē.

Stupelis un Bakss aizvadītajā sezonā izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta kopvērtējumā.