Stupelis un Bakss izcīna uzvaru PČ Latvijas posma kvalifikācijā

27/07/2019 18:06

Kantētājs Kaspars Stupelis kopā ar nīderlandiešu pilotu Etjēnu Baksu sestdien pasaules čempionāta desmitajā posmā Stelpē uzvarēja A kvalifikācijas grupā, bet otra latvieša Laura Daidera ekipāža B grupas braucienā finišēja ceturtā.

“Pīlādžu” mototrasē Stelpē kvalifikācijas sacensību A grupā 12 apļus visātrāk veica čempionāta līderi – kantētājs Stupelis kopā ar nīderlandiešu pilotu Baksu, kuri to paveica 24 minūtēs un 24,491 sekundē. Viņi par 43,866 sekundēm apsteidza brita Džeika Brauna ekipāžu un par 48,550 sekundēm – nīderlandieša Kona Hermansa ekipāžu.

B grupā Daiders ekipāžā ar igauņu pilotu Kertu Variku fnišēja ceturtie 22,991 sekundi aiz uzvarētājiem Beļģijas pilota Arnes Dīrkensa un nīderlandieša Robija Baksa. Otrajā vietā ierindojās čempionāta vicelīdera Marvina Vanlušena no Beļģijas ekipāža, trešajā – nīderlandieša Jūliana Feldmana ekipāža, kas Varika un Daidera duetu apsteidza tikai par 1,999 sekundēm. Jānis Jegorovs ar Pēteri Jegorovu, kurus līderi apsteidza par apli, ieņēma desmito vietu.

Pamatsacensības notiks svētdien.

Pēc deviņiem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējuma līderpozīcijas ar 394 punktiem ieņem Baksa/Stupeļa ekipāža, 351 punkts ir Vanlušenam, bet Variks ar Daideru iekrājuši 207 punktus un ieņem septīto vietu.

Šosezon pasaules čempionātā blakusvāģu motokrosā ir 14 posmi. Nākamais posms 25.augustā notiks Šveices trasē Rogenburgā.

Stupelis un Bakss aizvadītajā sezonā pasaules čempionāta kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu.