Šūmahera dēls dodas pa tēva pēdām un tuvojas F-1

Miks Šūmahers, sportazinas.com
Miks Šūmahers Foto: FIA

Šīs sezonas Eiropas Formula-3 čempions Miks Šūmahers spēris vēl vienu soli tuvāk savam sapnim – startēt Formula-1, sekojot sava tēva un izcilā pilota Mihaela pēdās. Jaunas vāciešu sportists noslēdzis līgumu ar “Prema” F2 komandu.

Formula-2 uzskatāms par pēdējo soli jaunajiem motorsporta talantiem pirms pievienošanās F-1 čempionātam. Visi trīs šīs sezonas čempionāta vadošie braucēji Džordžs Rasels, Lando Noriss un Aleksandrs Albons jau nākamsezon startēs Formula-1.

19 gadus vecais Šūmahers F-2 čempionātā startēs “Prema” komandas sastāvā, ar ko šogad kļuva par Eiropas F-3 čempionu, bet 2016. gadā izcīnīja Itālijas un Vācijas F-4 vicečempiona titulus.

“Es ar lielu aizrautību raugos nākamās sezonas virzienā, ko pavadīšu “Prema” F-2 komandas sastāvā. Šis ir loģisks karjeras attīstības solis, jo vēlos turpināt savu braucēja prasmju un tehniskās izziņas spēju attīstību. Šis lēmums man bija ļoti vienkāršs. Vārdos grūti izteikt pateicību, ko vēlos izteikt “Prema” ģimenei par kopīgi sasniegto, it īpaši šosezon, par to, kā kopīgi spējām attīstīties. Esmu priecīgs arī par iespēju braukt Formula-2 testos Abū Dabī,” stāsta Šūmahers jaunākais.

“Prema” Formula-2 čempionātā ienāca 2016. gadā (tolaik vēl GP2), jau savā debijas sezonā aizvadot Pjēru Gazlī un Antonio Džiovinaci līdz pirmajai un otrajai vietai kopvērtējumā. Gadu vēlāk pie titula tika arī Šarls Leklerks, taču šosezon Nikam de Vrīsam un Šonam Gelaelam bija jāsamierinās ar attiecīgi ceturto un 14. vietu. Gelaels piedalās F-1 testos ar “Toro Rosso” un paredzams, ka tieši viņš kļūs par Šūmahera komandas biedru.

Šūmahers kļuvis par trešo oficiāli apstiprināto Formula-2 2019. gada sezonas braucēju. Japānis Nobuharu Macušita čempionātā atgriezīsies “Carlin” sastāvā, kamēr “ART” vienojusies ar šī gada GP3 vicečempionu Ņikitu Mazepinu.

Izmantotie resursi: F1.lv

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par