Šveices zvaigzne Fiala: Nevaram nenovērtēt Latviju – viņus būs grūti pieveikt

22/05/2023 12:15
Nokopēts
Kevins Fiala

Šveices hokeja izlases uzbrucējs Kevins Fiala pēc izcīnītās uzvaras pasaules čempionāta spēlē pret Čehiju sarunā ar portālu “Sportazinas.com” skaidroja savas komandas panākumu atslēgas visa turnīra garumā, kā arī lūkojās uz apakšgrupas pēdējo cīņu pret Latviju.

Jau vēstīts, ka vakar Šveice B apakšgrupas spēlē ar 4:2 pieveica Čehiju, turnīru joprojām turpinot bez zaudējumiem. Ikdienā Nacionālās hokeja līgas komandu Losandželosas “Kings” pārstāvošais Fiala šajā mačā atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm. “Neskatoties uz to, kas notika, bijām vienota komanda no mača sākuma līdz beigām. Esmu lepns par to, ko parādījām laukumā, tāpēc tagad tikai jāiet uz priekšu,” uz maču pret Čehiju atskatījās Fiala.

Šveice jau priekšlaicīgi nodrošinājusi pirmo vietu grupā, lai gan mačos pret citām līdzvērtīgām komandām tik gludi viss nesekmējās – gan pret Čehiju, gan pret Kanādu šveicieši nonāca iedzinējos, kamēr pret Slovākiju tika izlaists divu vārtu pārsvars. “Kad pretinieki iemet, nekrītam panikā, turpinām pieturēties pie savas sistēmas, spēlējam savu spēli. Zinām, ka rezultāts tad atnāks, un tas mums līdz šim ir sanācis visa turnīra garumā. Vienlaikus nākamā diena ir jauna diena, un tas, kas notika pagātnē, vairs neko nenozīmē,” panākumu atslēgu skaidroja zvaigžņotais uzbrucējs, kurš turnīrā ticis pie trīs (0+3) rezultativitātes punktiem.

Fiala aizvadītajā sezonā bija otrais rezultatīvākais “Kings” spēlētājs, taču pamatturnīra izskaņā un “play-off” sākumā saskārās ar veselības problēmām. Neskatoties uz to, viņš devās palīgā izlasei. “Jūtos diezgan labi. Pašam dažos brīžos liekas, ka varu spēlēt labāk, bet par to man ir vienalga – esam izcīnījuši sešas uzvaras pēc kārtas. Ar katru dienu jūtos arvien labāk, tā kā viss būs kārtībā,” savu veselības stāvokli vērtēja uzbrucējs.

Par spīti traumai “Kings” zvaigzne ieradies PČ palīdzēt Šveicei izcīnīt zeltu

Uzbrucējs gan Šveicei pievienojās ar nelielu novēlošanos – viņš savu pirmo maču turnīrā aizvadīja 16. maijā pret Kazahstānu, kas Šveicei bija jau trešā spēle grupā. Viņš pauda, ka tieši komandas augstais līmenis palīdzējis viņam veiksmīgi iejusties. “Mēs spēlējam ļoti labu hokeju, visi spēlētāji ļoti pārliecinoši darbojas ar ripu. Tiešām lepojos ar savu komandu, jo kopš 2019. gada, kad pēdējo reizi biju šeit izlasē, mūsu spēle ir pacēlusies nākamajā līmenī. Uzskatu, ka esam vēl spēruši soļus vēl tuvāk titulam,” atzina Fiala.

Šveice grupu turnīru noslēgs ar spēli pret Latviju. Savu piekto PČ aizvadošais Fiala bija pateicīgs šveiciešu faniem, kuri “vienmēr ir bijuši kopā ar komandu” un šo čempionātu ir “padarījuši kā mājas turnīru”, taču viņš izteica nojausmu, ka atmosfēra pēdējā spēlē būs citādāka. “Nevaram nenovērtēt Latviju – viņus būs grūti pieveikt. Šim mačam būs jāpieiet kā jebkurai citai spēlei, taču esmu pārliecināts, ka būsim gatavi,” par grupas pēdējo maču teica Fiala.

Šveice turpina būt neapturama un nodrošina pirmo vietu grupā

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām