Toreiz un tagad – kā mainījušās Latvijas hokeja zvaigznes?

Elvis Merzļikins

Latvijas izlases pamatvārtsargs Elvis Merzļikins pēdējo gadu laikā veicis strauju progresu, liekot par sevi runāt arī Nacionālās hokeja līgas funkcionāriem. Elvis Šveices “Lugano” U17 komandā debitēja jau 15 gadu vecumā, un neatlaidīgais darbs kluba sistēmā nesis augļus. Šķiet, ka tikai laika jautājums, kad Elvis ieņems savu vietu kādas NHL komandas vārtos, bet vēl pirms pāris gadiem jaunais vārtsargs spēra savus pirmos soļus profesionāļa maizē.

Miķelis Rēdlihs

Pirms desmit sezonām Miķelim bija 24 gadi un viņš kopā ar Rīgas “Dinamo” debitēja Kontinentālajā hokeja līgā. Pirmajā sezonā reaktīvais uzbrucējs guva deviņus vārtus, bet nākamajos gados kļuva par rīdzinieku snaiperi – 17, 16 un 13 gūti vārti, kas deva ienesīgu līgumu Jaroslavļas “Lokomotiv”. Pēc divām sezonām Krievijā uzbrucējs atgriezās Rīgā, kur vēl joprojām 34 gados ir komandas balsts un svarīga sastāvdaļa, kā uz laukuma, tā ģērbtuvēs, palīdzot jaunajiem hokejistiem.

Kaspars Daugaviņš

Daugaviņš pirms desmit gadiem vēl nesapņoja kļūt par stabilu KHL vērtību, bet gan visas pūles veltīja karjerai Ziemeļamerikā, kur bija Otavas “Senators” fārmkluba uzbrukuma līderis. Daugaviņš izsaukumu uz NHL piedzīvoja, bet dažādu apstākļu sakritības dēļ nespēja nostiprināties ne Otavā, ne vēlāk Bostonas “Bruins”. Ar pieturu Rīgā, vēlāk arī Ženēvā, Kaspars kļuva par Maskavas “Dynamo” balstu, bet vēlāk vairākas sezonas bija Ņižņijnovgorodas “Torpedo” līderis. Šobrīd jau kā pieredzes bagāts hokejists atgriezies Maskavā, kur sezonu aizvada “Spartak” vadošajās maiņās.

Lauris Dārziņš

Jauno laiku “Dinamo” leģenda, šķiet, mainījies no skata ir maz, tomēr pieredze šajos gados iekrāta iespaidīga. Pirms desmit sezonām Lauris tāpat kā tagad spēlēja “Dinamo” vienā maiņā ar savu čomu Miķeli Rēdlihu. Pēc pāris aizvadītām sezonām Rīgā Lauri pārpirka Kazaņas “Ak Bars”, bet nu jau piekto gadu Lauris ir atpakaļ Rīgā, ar mērķi kļūt par “Dinamo” jauno laiku rezultatīvāko spēlētāju, spēlējošo leģendu.

Sandis Ozoliņš

Vienīgais latvietis Stenlija kausa čempions 2009. gadā atgriezās Rīgā un piedzīvoja atjaunotā “Dinamo” labākos laikus. Otrā “play-off” kārta, pilnas “Arēna Rīga” tribīnes, un nenogurdināmi uzbrūkošā aizsarga reidi pa pretinieku zonu. Sandis pēc karjeras noslēguma centās pārkvalificēties par treneri, tomēr pirmās pankūkas piedega, leģendai no hokeja norobežojoties un atrodot darbu ar hokeju maz saistītā nozarē.

Artūrs Kulda

Šķiet, ka desmit gadu laikā Latvijas izlases aizsardzības balsts izmainījies maz. Stabils un piekopj fizisku spēli. Pirms desmit sezonām Kulda vēl aktīvi klauvēja pie NHL durvīm, tās solīja atvērt Atlantas “Thrashers”/Vinipegas “Jets” organizācijas, kas arī pāris spēles hokeja Mekā Vācijā dzimušajam hokejistam deva. Pēc tam Kulda, līdzīgi kā Daugaviņs un Karsums kļuva par pieprasītu preci KHL tirgū.

Mārtiņš Karsums

Mežonis, kā daudzi hokeja aprindās sauc Karsumu, pirms desmit gadiem vēl ne tuvu nebija izsapņojis NHL sapni. Savu iespēju Mārča centās izmantot Bostonā un Tampā, tomēr lielas lomas Ziemeļamerikā rīdziniekam neviens nesolīja. Tas sakrita ar laiku, kad labu līgumu varēja sākt nopelnīt arī KHL – Karsums atgriezās Rīgā, lai spēlētu “Dinamo”, bet nu jau sesto gadu ir Maskavā, kur aizvadītajā vasarā no “Dynamo” pievienojās Daugaviņam “Spartak” sastāvā.

Miks Indrašis

No HK “Rīga” līdz labam līgumam Maskavas “Dynamo” šo gadu laikā aizcīnījies arī Miks Indrašis. Savu izlaušanās sezonu Miks veica 2012./2013.gada sezonā, kad izkaroja savu vietu Rīgas “Dinamo” sastāvā. Treneri, komandas biedri nāca un gāja, bet Indrašis Rīgas spēcīgākajā hokeja vienībā pavadīja sešas sezonas, gandrīz vienmēr spēlējot pirmo vijoli. Nu jau 28 gadu vecumā iekodies savā pirmajā leģionāra maizē Maskavā.

Brunis prognozē Brieža – Gevora cīņas iznākumu

Kā jau liels sporta eksperts Brunis ar nepacietību gaida Lāčplēša dienas rītu, kad Mairis Briedis aizvadīs Supersērijas cīņu ar vācieti Noelu Gevoru. Viņš atklāj savas domas par izteikumiem abu bokseru nometnēs un sasaista tos ar savām prognozēm par šī mača iznākumu. Kā domā tu? Veic likmes 11.lv jaunajā totalizatorā!

 

 

 

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par