Tanaks vadībā pēc Vācijas pirmā posma, Mīks avarē

Ots Tanaks, sportazinas.com
foto: AFP PHOTO / ANDREAS SOLARO

Pēc šodien aizvadītās Pasaules rallija čempionāta () Vācijas rallija pirmās dienas, kurā braucējus pārbaudīja gan tikai viens ātrumposms, agrīnā vadībā izvirzījies igauņu braucējs Ots Tanaks, kamēr kopējo labāko laiku uzstādīja 2 pilots Jans Kopeckis. Taču vakara populārākais temats noteikti ir „Citroen” pilota Krisa Mīka avārija šaurajā ielu ātrumposmā. Tika prognozēts, ka Mīks varētu būt viens pretendentiem uz uzvaru šajā rallijā.

Mīks pārcentās griežot vienā no daudzajiem asajiem līkumiem divus kilometrus garajā ielu ātrumposmā, un ietriecās iekšmalā esošajā betona barjerā, atsitot priekšējo labo riteni un sabojājot automašīnas vadību. Apskādētajam „Citroen” izdevās aizklibot vien pārsimts metrus, līdz Mīks noparkoja mašīnu.

Pateicoties Mīka auto atrašanās vietai, ātrumposms tika pārtraukts uz aptuveni 15 minūtēm, līdz bojātais „Citroen” tika aizvākts no trases. Bojājumi noteikti būs labojami un MĪks varēs rīt atsākt ralliju, taču saņems 10 minūšu sodu.

Toties abi Mīka komandas biedri, Kreigs Brīns un Andreas Mikelsens, uzstādīja respektīvi otro un trešo ātrāko laiku. Taču potenciālo „Citroen” dubultuzvaru izbojāja igauņu braucējs Ots Tanaks, kurš startēja viens no pēdējiem un pēc lieliska brauciena finišēja veselu sekundi priekšā Brīnam.

Abi titula pretendenti, Sebastians Ožjērs un Tjerī Noivils, pēc pirmās dienas atrodas ceturtajā un astotajā vietā. Ožjēram izdevās uzstādīt identisku laiku ar trešajā vietā esošo Mikelsenu, kamēr Noivils atzina, ka esot bijis piesardzīgs, lai neatkārtotu Mīka scenāriju.

Piecinieku noslēdza „Toyota” vadošais pilots Jari Mati Latvala, kamēr viņa komandas biedrs un Somijas rallija uzvarētājs, Esapeka Lapi, palika desmitais.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par