Tavaresam četri vārti, bet “Lightining” ieiet vēsturē (VIDEO)

26/03/2019 09:51
Džons Tavaress, Sportazinas.com

Iespaidīgu sniegumu Nacionālajā hokeja līgā (NHL) nodemonstrējis Džons Tavaress, kurš izcēlās ar četriem vārtu guvumiem, palīdzot Toronto “Maple Leafs” savā laukumā ar 7:5 (4:2, 1:0, 2:3) uzveikt Floridas “Panthers”.

Par Zemga Girgensona un Teodora Bļugera sekmēm jau ziņojām.

Gana rezultatīvs izvērtās jau pirmais periods, kad jau līdz 12. minūtei mājinieki bija panākuši 3:0, bet kopumā periodā tika gūti seši vārti – 4:2 Toronto labā. Divus no saviem vārtiem Tavaress guva jau pirmajās 20 minūtēs.

Otrajā periodā Tavaress guva “hat-trick”, savukārt noslēdzošajā trešdaļā kopā tika gūti vēl pieci vārti, trīs no tiem iemetot “Panthers”.

Tikmēr vietu izslēgšanās spēlēs nodrošinājušas vēl divas komandas. Nešvilas “Predators” to panāca ar uzvaru viesos ar 1:0 pār Minesotas “Wild”, vienīgos vārtus mazākumā gūstot Raienam Johansenam jau spēles piektajā minūtē.

Arī Vinipegas “Jets”, neskatoties uz zaudējumu savā laukumā Dalasas “Stars” vienībai ar 2:5 (0:0, 0:3, 2:2) un pateicoties konkurentu neveiksmēm, kvalificējusies “play-off”.

Pa diviem vārtiem “Stars” labā guva Tailers Segīns un Radeks Faksa, bet “Jets” rindās 1+1 Kailam Konoram.

Tāpat šis mačs bija zīmīgs Dalasas vārtu vīram Benam Bišopam, kuram tā bija 200. uzvara NHL karjerā.

Citā mačā līgas līdervienība Tampabejas “Lightning” savu līdzjutēju priekšā ar 5:4 (2:1, 0:3, 3:0) uzveica Bostonas “Bruins”.

Uzvaras vārtus pamatlaika pēdējā minūtē guva Entonijs Cirelli, bet ar diviem precīziem metieniem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Stīvens Stemkoss.

Vēl mājiniekiem vārtus guva Ņikita Kučerovs, kurš šosezon iekrājis 121 punktu. No Krievijas hokejistiem tikai vienam sezonas laikā izdevies iekrāt vairāk – 1992./1993. gada sezonā 127 punktus guva Aleksandrs Mogiļnijs.

“Lightning” kļuvusi par NHL vēsturē ceturto komandu, kurai vienā sezonā izdevies izcīnīt 59 uzvaras. Rekordiste ar 62 uzvarām ir Detroitas “Red Wings”, kas to iespēja 1995./1996. gada sezonā.