Telpu futbola Čempionu līgas finālturnīrs notiks Latvijā

16/12/2021 16:11
Telpu futbola Čempionu līgas kauss

Eiropas Futbola asociāciju savienība (UEFA) piešķīrusi Latvijas Futbola federācijai (LFF) tiesības uzņemt 2021./2022.gada sezonas UEFA Čempionu līgas telpu futbolā finālturnīru, ceturtdien ziņo LFF. Turnīrs notiks 2022.gada aprīļa un maija mijā. Potenciālā turnīra mājvieta ir “Arēna Rīga”.

LFF paziņojumā uzsvērts, ka šīs ir nozīmīgākās starptautiska mēroga UEFA rīkotās sacensības, kuru uzņemšana uzticēta Latvijai. 2019.gadā Rīgā norisinājās pirmais Eiropas čempionāta finālturnīrs U-19 vecuma telpu futbola izlasēm. “Ieguvēji no šāda ranga notikuma Rīgā un Latvijā būs uzreiz vairāki. Pirmkārt, tas ir pats telpu futbola segments Latvijā, kas, pateicoties daudzu cilvēku pašaizliedzīgam darbam klubu un izlašu līmenī, strauji attīstās un ieņem arvien lielāku lomu plašajā Latvijas futbola ģimenē,” pauž LFF prezidents Vadims Ļašenko.

“Otrkārt, tas ir Latvijas futbola un sporta līdzjutējs, kuram tiek dota iespēja pašu mājās baudīt augstvērtīgāko, ko telpu futbols spēj piedāvāt. Treškārt, starp ieguvējiem būs Latvijas futbola un LFF starptautiskais tēls, apliecinot mūsu spēju sarīkot Eiropas visaugstākā ranga sporta notikumu,” piebilst LFF prezidents. Tiek atzīmēts, ka UEFA ir novērtējusi arī Rīgas spēju uzņemt šādu sacensību dalībniekus.

Čempionu līgas finālturnīrā piedalīsies kontinenta četras spēcīgākās klubu komandas, kas jau ir noskaidrotas. Starp tām ir pašreizējā titula īpašniece Lisabonas “Sporting”, vēl viena šīs valsts pārstāve – 2010.gada čempione Lisabonas “Benfica”, trīskārtējā turnīra uzvarētāja un iepriekšējo sacensību fināliste “Barcelona”, kā arī Krievijas klubs “Tumen”, kas labāko četriniekā iekļuvis otro reizi vēsturē.

Finālturnīrā Rīgā būs divas pusfināla spēles, kā arī mačs par trešo vietu un fināls. Pusfināla pāru izloze vēl nav notikusi. Latviju šajā sezonā pārstāvēja “Raba”, kas augustā Salaspilī nepārvarēja priekšsacīkšu kārtu. Pēdējos desmit gados UEFA Čempionu līgas telpu futbolā izšķirošās spēles notikušas Horvātijā, Spānijā, Kazahstānā, Portugālē un Gruzijā.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
21/05/2022 10:48

Nogulēts sākums, Bukarta asaras un Šilova pārliecība – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Austriju

Vakardienas mačs pret Austriju bija tāds, kuru nedrīkstēja zaudēt nekādā gadījumā. Ne tikai no turnīra tabulas viedokļa, bet arī fanu dēļ – pēc kaunpilnas sagrāves pret Čehiju bija jāatdod parāds…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…