Telpu futbola izlase arī atkārtotajā duelī piekāpjas Izraēlai

19/02/2023 22:26
Latvijas telpu futbola izlase

Latvijas nacionālā telpu futbola izlase šodien Salaspils Sporta namā aizvadīja savu otro pārbaudes spēli ar Izraēlu. Sestdien abu komandu pirmajā tikšanās reizē ar 5:2 pārāki bija viesi, bet šodien Latvija pustūkstoša skatītāju klātbūtnē aizvadīja labāku spēli, piekāpjoties ar 4:5, vēsta Latvijas Futbola federācija.

Jau cīņas trešajā minūtē mūsu izlase izvirzījās vadībā, kad izspēli līdz tukšiem vārtiem precīzā sitienā pārvērta Matīss Babris. Arī pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem Latvija uzbruka aktīvāk, vairākkārt bīstami izpildot standartsituācijas.

Pirmā puslaika izskaņā gan Izraēlai izdevās tikt pie vairākiem bīstamiem pretuzbrukumiem, un četras minūtes pirms lielā pārtraukuma mūsu izlases galvenais treneris Vasko Vujovičs pieprasīja pārtraukumu. Komandām atgriežoties laukumā, Izraēla bija nomainījusi savu vārtsargu pret piekto laukuma spēlētāju.

Otrā puslaika pašā sākumā Matīsam Babrim bija vēl divas iespējas gūt vārtus. Pirmajā mēģinājumā ar sitienu tika galā viesu komandas vārtsargs, bet mirkli vēlāk Babra sistā bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Latvija šajā mačā ik pa laikam izmēģināja uzbrukuma risinājumu ar vārtsarga Kaspara Nereta pieslēgšanos kreisajā malā. Pēc vienas no tādām epizodēm un mūsu komandas zaudētas bumbas Izraēla no savas laukuma puses raidīja bumbu vārtos, panākot 1:1.

Spēle ritēja ar abpusēji bīstamiem uzbrukumiem, taču vislielākie draudi allaž sekoja pretuzbrukumos. Spēles 28. minūtē Izraēla izpildīja stūra sitienu, Aleksandrs Kuļešovs pārtvēra bumbu un iesāka izgājienu trīs pret divi, un pats arī rezultatīvi pabeidza šo iespēju. Arī šoreiz vadību neizdevās nosargāt, jo drīz vien Izraēla izmantoja skaitlisko pārsvaru, ar atkārtotu sitienu pārspējot Neretu – 2:2.

Mūsu komandas vārtsargs nopelnīja dzelteno kartīti, un par to pārkāpumu piešķirto soda sitienu realizēja Ivans Dedunovs. Drīz vien Latvijas izlasē debitēja Maksims Križanovskis, taču arī viņš drīz vien bija spiests kapitulēt pēc tā paša Dedunova sitiena – 2:4 trīs minūtes līdz spēles beigām. Latvijai gan padevās izcila atspēlēšanās, vārtus gūstot Edgaram Tarakanovam un Vladam Rimkum, taču 4:4 uz tablo noturējās vien dažas sekundes. Galu galā Izraēla svinēja panākumu ar 5:4.

Laukuma saimnieku sastāvā šim mačam no uz nometni izsauktajiem spēlētājiem nebija pieteikti Kaspars Nerets, Maksims Križanovskis, Andrejs Baklanovs, Artūrs Jerofejevs un Ņikita Jelagovs. Komandas sastāvu nometnes gaitā papildināja Daniils Fogels.

Ar šiem mačiem Latvijas izlase gatavojas izšķirošajām spēlēm 2024. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas pamatkārtā. Pirmajā aplī Latvijas izlase uzvarēja Vāciju (5:1) un piekāpās Slovākijai (0:3). Otrā apļa spēles paredzētas marta sākumā – 3. martā Vācijā un 8. martā Jelgavā pret Slovākiju. Elites kārtā iekļūs 12 apakšgrupu uzvarētāji un četras labākās otro pozīciju īpašnieces, kamēr pārējās astoņas otrajā vietā palikušās komandas piedalīsies pamatkārtas “play-off” posmā.