Telpu futbola izlase parāda raksturu un pārbaudes mačā atspēlējas pret Ungāriju

09/11/2022 18:21
Latvijas telpu futbola izlase

Latvijas nacionālā telpu futbola izlase trešdien Horvātijā pārbaudes spēļu turnīra “Futsal Week” otrajā un noslēdzošajā spēlē cīnījās neizšķirti 3:3 (1:1) ar trīskārtējo Eiropas čempionāta finālturnīra dalībnieci Ungāriju. Kopvērtējumā mūsu komandai otrā vieta.

Iedzinējos Latvijas izlase nonāca jau pašā spēles sākumā, tomēr nepilnas sešas minūtes pirms došanās atpūtā savus otros vārtus turnīrā guva Andrejs Baklanovs. Otrā puslaika vidū ungāri pēc meistarīgas saspēles atgriezās vadībā, bet vēlāk pēc individuālā reida guva arī trešos vārtus. Pēc šī pavērsiena Latvijas komanda izvērsa jūtamu spiedienu uz sāncenšu vārtiem, ko vēl vienā precīzā sitienā pārvērta Baklanovs. Mazliet vairāk nekā minūti pirms spēles beigām rezultāts atkal kļuva neizšķirts, kad bumba pēc spēcīga Mika Babra sitiena un rikošeta atrada ceļu vārtos. Cīņas izskaņā iespēja gūt uzvaras vārtus bija Baklanovam, tomēr viņa raidītā bumba no asa leņķa atsitās pret vārtu stabu.

Pirmdien turnīra pirmajā spēlē Ungārija ar 3:0 uzvarēja Grenlandi, bet otrdien Latvijas un Grenlandes savstarpējais mačs noslēdzās neizšķirti 1:1. Aktuālajā pasaules rangā Ungārija ieņem 32. pozīciju, Latvija ir 62. vietā, bet Grenlande tajā nav atrodama.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo valstsvienības izsaukumu šajā tika veikta virkne izmaiņu. Tikai septiņi aktuālā sastāva spēlētāji bija kopā ar komandu oktobra mačos. Iepriekš oktobrī Latvijas izlase aizvadīja pirmo 2024. gada Pasaules kausa kvalifikācijas pamatkārtas turnīra apli, uzvarot Vāciju (5:1) un piekāpjoties Slovākijai (0:3). Kvalifikācijas turnīra otrā apļa spēles paredzētas marta sākumā.