Telpu futbola izlase PK kvalifikāciju sāk ar pārliecinošu uzvaru pret Vāciju

05/10/2022 22:24
Latvijas telpu futbola izlase, Andrejs Baklanovs

Latvijas telpu futbola izlase šodien Jelgavā pirmajā 2024. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra pamatkārtas spēlē ar rezultātu 5:1 (5:0) uzvarēja Vāciju.

Spēles ievadā labākā iespēja izcelties bija Latvijas izlases kapteinim Germanam Matjušenko, kura sistā bumba pēc ātrā pretuzbrukuma lidoja vārtiem pāri. Tomēr ceturtās minūtes sākumā viņš pēc bumbas atņemšanas izkārtoja vārtu guvumu Andrejam Baklanovam, kurš izvirzīja vadībā Latvijas izlasi. Turpinājumā labi sevi parādīja Artjoms Kozlovskis un Andžejs Mickēvičs, esot tuvu vēl vienam vārtu guvumam.

Puslaika vidū pirmoreiz sava komanda bija jāglābj Latvijas izlases vārtsargam Artjomam Križanovskim, uz ko Latvijas komanda atbildēja ar pārsvara dubultošanu – soda sitiena izspēlē vēlreiz pēc Matjušenko piespēles izcēlās Baklanovs. Atbildes uzbrukumā vācieši trāpīja pa Latvijas izlases vārtu stabu, bet otrā laukuma galā vēlreiz sāncenšu vārtus bīstami apdraudēja Mickēvičs. Vācijas izlase centās spēlēt ātri, tomēr vienā no epizodēm par to samaksāja ar ātro prettriecienu uz pašu vārtiem, kuru precīzi noslēdza Miks Babris.

Puslaika izskaņā, neskatoties uz pretinieku apņēmīgo spēli, pēc tālas Križanovska piespēles un Baklanova reida Latvijas izlase guva ceturtos vārtus, kas vēlāk tika ieskaitīti Baklanovam. Nedaudz vēlāk viņš pārvērta vārtu guvumā arī Matīsa Babra piespēli, izceļoties jau ceturto reizi šajā mačā.

Otrajā puslaikā Latvijas izlase kontrolēja laukumā notiekošo, lai arī vairākās epizodēs savai komandai talkā bija jānāk Križanovskim. Viņš vienīgo reizi pārspēts tika cīņas priekšpēdējā minūtē, kad izgājienā viņam bumbu garām sita Kristofers Vitigs.

Turnīru Latvijas izlase turpinās jau 8. oktobrī ar izbraukuma spēli Slovākijā, bet otrā apļa mači paredzēti nākamgad. Komandas savā starpā aizvadīs divu apļu turnīru ar mājas un izbraukuma spēlēm. Elites kārtā iekļūs 12 apakšgrupu uzvarētāji un četras labākās otro pozīciju īpašnieces, kamēr pārējās astoņas otrajā vietā palikušās komandas piedalīsies pamatkārtas “Play-off” posmā.

Slovākija spēlēja šīgada Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, bet Vācija iepriekš veiksmīgi pārvarēja atlases turnīra priekšsacīkšu kārtu. Gatavojoties turnīra sākumam, Latvijas izlase septembrī aizvadīja divas pārbaudes spēles savā laukumā, cīnoties neizšķirti ar Lietuvu (5:5) un piekāpjoties Gruzijai (2:4). Iepriekšējā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase startēja no priekšsacīkšu kārtas, kuru veiksmīgi pārvarēja, bet pamatkārtā palika aiz vēlākās čempiones Portugāles un Čehijas. Toreiz atlases sacensības risinājās pēc sabraukumu formāta.