Telpu futbola izlase zaudē Slovākijai un noslēdz dalību PK kvalifikācijā

08/03/2023 21:50
Latvijas telpu futbola izlase

Latvijas vīriešu telpu futbola izlase trešdien Jelgavā 2024.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra pamatkārtas pēdējā spēlē zaudēja Slovākijai, netiekot kvalifikācijas nākamajā kārtā. Latvija Zemgales Olimpiskajā centrā piekāpās Slovākijai ar 0:4 (0:1), nekvalificējoties kvalifikācijas sacensību nākamajai kārtai.

Lai turpinātu dalību kvalifikācijas sacensībās, Latvijas telpu futbolistiem šodien bija nepieciešama uzvara, tomēr septītajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Tomāšs Drahovskis. Desmitajā minūtē Drahovskis saņēma dzelteno kartīti par pārkāpumu pret Germanu Matjušenko, 16.minūtē jau Edgars Tarakanovs nopelnīja dzelteno “plāksteri” pret Peteru Kozāru, kurš 17.minūtē trāpīja pa Latvijas vārtu pārliktni. 18.minūtē vēl vienu dzelteno kartīti saņēma viesi, Tarakanovu neatļauti apstādinot Martinam Došam. 19.minūtē laba vārtu gūšanas iespēja bija Mikam Babrim, taču tā palika neizmantota, bumbu ķerot vārtsargam.

Latvijai vairāk uzbrūkot, vārtus 34.minūtē guva Patriks Zatovičs, kurš raidīja bumbu pustukšos vārtos, bet 36.minūtē 3:0 panāca Martins Doša. Divas minūtes pirms spēles beigām, pārtverot Babra piespēli, vēl vienus vārtus guva Doša, raidot bumbu tukšos Latvijas izlases vārtos, – 4:0. 39.minūtē vēl dzelteno kartīti mājiniekiem nopelnīja Oskars Ikstens, bet rezultāts vairs nemainījās. Turnīra tabulā pirmajā vietā ar astoņiem punktiem četrās spēlēs finišēja Slovākija, Vācija sakrāja piecus punktus, bet Latvija – trīs.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā aplī Latvijas izlase savā laukumā ar 5:1 uzvarēja Vāciju un izbraukumā piekāpās Slovākijai ar 0:3, bet piektdien latvieši Bīlefeldā ar 1:3 zaudēja Vācijai. Kvalifikācijas Elites kārtā iekļūst 12 apakšgrupu uzvarētāji un četras labākās otro vietu īpašnieces. Pārējās astoņas otrajā vietā palikušās komandas piedalīsies pamatkārtas “play-off” posmā.

Vasko Vujovičam izlasē asistē Guntis Apīnis un vārtsargu treneris Aigars Bondars.

Latvijas izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi – Artjoms Križanovskis (“Petrow”/”Beitar”), Kaspars Nerets (RFS), Artjoms Ņefjodovs (“Madona”);

laukuma spēlētāji: Roberts Boroda, Andrejs Baklanovs, Edgars Tarakanovs, Germans Matjušenko, Maksims Neverovskis, Aleksandrs Kuļešovs, Artūrs Kuļešovs, Oskars Ikstens, Ņikita Jelagovs (visi – RFS), Miks Babris (Hoenšteinas-Ernsttāles “Hot 05”, Vācija), Jānis Pastars (Hojņices “Red Devils”, Polija), Vlads Rimkus, Matīss Babris, Andžejs Mickēvičs (visi – “Petrow”/”Beitar”).