“Tenax” handbolisti līderu duelī uzvar “Celtnieku” un turpina sezonu bez zaudējumiem

21/10/2018 15:59

Dobeles “Tenax” handbolisti sestdien “SynotTip” Latvijas virslīgas līdervienību duelī savā laukumā ar rezultātu 40:34 (19:16) pārspēja Rīgas “Celtnieku”.

Līdz ar panākumu iepriekšējās sezonas finālistu duelī “Tenax” komanda sezonu turpina bez zaudētiem punktiem un ir kopvērtējuma līdere.

Dobelniekiem pa astoņiem vārtiem guva Ņikita Pančenko un Nils Kreicbergs, bet pa septiņiem precīziem metieniem bija Andim Ērmanim un Egilam Politeram.

“Celtnieku” no zaudējuma neglāba Artūra Lazdiņa 15 gūtie vārti.

Spēles pirmās 18 minūtes ritēja punkts punktā, bet tad dobelnieki ātri iekrāja četru vārtu pārsvaru (14:10), kuru gan tikpat ātri izsēja, pretiniekiem panākot izlīdzinājumu (15:15). Pēc Kreicberga diviem vārtiem “Tenax” vēlreiz panāca vadību un pirmo puslaiku uzvarēja ar 19:16. Otrajā spēles daļā Dobeles handbolisti noturējās vadībā un svinēja uzvaru ar rezultātu 40:34.

Vēl svētdien “Vaiņode” savā laukumā ar rezultātu 29:28 (14:15) pārspēja “Ogri”, uzvaras vārtus 21 sekundi pirms finālsvilpes iemetot Rihardam Plūmem.

Uzvarētājiem ar 12 gūtiem vārtiem rezultatīvākais bija Oskars Pāvils, bet pretiniekiem deviņus vārtus guva Arvis Laganovskis.

Turnīra tabulas līderpozīcijā ar maksimāli iespējamiem 14 punktiem septiņos mačos ir Dobeles “Tenax”, bet 12 punkti astoņās cīņās ir Rīgas “Celtniekam”. Trešā ar desmit punktiem sešās spēlēs ir Ludzas “Latgols”, bet sešus punktus sakrājušas MSĢ/LAT-“Hertz” un “Vaiņodes” komandas, kuras aizvadījušas attiecīgi septiņas un astoņas cīņas. Pa četriem punktiem tikušas septiņus dueļus aizvadījušās “Jūrmalas Sports” un “Ogre” vienības, bet bešā šobrīd ir ASK/LSPA.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā virslīgā startē astoņas komandas, kuras vispirms izspēlēs divu apļu turnīru, bet pēc tā rezultātiem tiks sadalītas divos četriniekos. Turpinājumā gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet vēl četras komandas – pirmās grupas trešā un ceturtā vieta, kā arī otrās grupas pirmā un otrā vieta, izspēlēs ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfinālā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, pusfinālā cīņa notiks līdz divām, bet finālā – līdz trim uzvarām.

MSĢ/LAT-“Hertz” komanda startēs tikai turnīra pirmajos divos posmos, bet pret šo komandu izcīnītie punkti tiek skaitīti kopējā vērtējumā.

Savukārt regulārā čempionāta pēdējās vietas ieguvējs aizvadīs pārspēles (uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā) ar 1.līgas uzvarētāju par tiesībām spēlēt virslīgā 2019./2020. gada sezonā.

Iepriekšējā sezonā Latvijas čempionu tronī atgriezās Dobeles “Tenax”, kas finālsērijā ar 3-1 uzvarēja Rīgas “Celtnieku”, bet bronzas medaļas ieguva Ludzas “Latgols”, kas ar 3-1 pārspēja “Ogre”/”Miandum” komandu.