“The Athletic”: Merzļikins izmantoja savu statusu, lai izvairītos no spēlēšanas AHL

Elvis Merzļikins Foto: Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images

Jau vēstīts, ka latviešu vārtsargs  pirms dažām dienām oficiāli noslēdza vienošanos ar Nacionālās hokeja līgas () vienību Kolumbusas “Blue Jackets”, vienojoties par pirmā līmeņa līgums (“entry level”) līdz šīs sezonas beigām, pēc kura iztecēšanas latvietis kļūs par ierobežoti brīvo aģentu un, domājams, vienosies ar “Blue Jackets” par jaunu kontraktu.

Pieejamā informācija liecina, ka Merzļikins atalgojumā no “Blue Jackets” kopumā saņems 925 tūkstošus ASV dolāru (810,3 tūkstoši eiro). Kaut arī Elvim šī būs pirmā pieredze Ziemeļamerikas hokejā, 24 gadus vecais latvietis šosezon nedosies uz “Blue Jackets” fārmklubu Amerikas Hokeja līgā (AHL) Klīvlendas “Monsters”, raksta “The Athletic” žurnālists Ārons Porclains.

“Atsaucoties uz vairākiem situācijai tuvu stāvošiem avotiem Eiropā, Merzļikins izmantoja savu pēdējo piecu gadu garumā Šveicē iemantoto statusu, lai izvairītos no spēlēšanas AHL. Tā kā Merzļikins arī nereti tiek uzskatīts par labāko vārtsargu ārpus NHL, viņš lika lietā šo “kārti”, lai diktētu noteikumus sarunās ar “Blue Jackets” par līguma noslēgšanu. Vēl jo vairāk, Kolumbusa šobrīd ir pirmā vārtsarga meklējumos, jo komanda vasarā, visticamāk, atstās Sergejs Bobrovskis.”

“The Athletic” žurnālists raksta, ka “Blue Jackets” plāns sākotnēji esot bijis vienoties ar Elvi par izmēģinājuma līgumu (“try out”) ar “Monsters” līdz sezonas beigām, taču tas vienlaikus nozīmētu pirmā līmeņa kontrakta stāšanos spēkā vien nākamsezon, kā arī mazinātu iespēju noslēgt jaunu vienvirziena līgumu, ko Merzļikins, protams, nav vēlējies. Ar vienvirziena līgumu kabatā Elvis, pat nonākot AHL, atalgojumā saņemtu algu atbilstoši NHL spēlētājam.

“Merzļikins saņēma līguma parakstīšanas bonusu (92,5 tūkstoši dolāru – aut.) un atlikušajā sezonas daļā “nodedzinās” savu pirmā līmeņa kontraktu, kaut arī ir maz ticams, ka viņš šosezon vēl vispār izies laukumā. Tādējādi Merzļikins nākamsezon jau var vienoties par jaunu vienvirziena līgumu. Sarunas par to jau ir sākušās, taču pagaidām nav skaidrs, vai tas būs uz vienu vai diviem gadiem.”

Merzļikins “Lugano” kreklā šosezon NLA pamatturnīrā laukumā izgāja 43 mačos, vidēji katrā ielaižot 2,44 vārtus un atvairot 92,1% metienu. Viņa rēķinā 22 panākumi, no kuriem pieci tika gūti, nostāvot “uz nulles”.

Merzļikins pagājušajā nedēļā noslēdza sezonu Šveices augstākās līgas komandā “Lugano”, pērnās sezonas finālistei izstājoties jau pirmajā kārtā, četrās spēlēs ar 0-4 atzīstot “Zug” pārākumu. Jāatzīmē, ka “Lugano”, kuras sastāvā Elvis divas reizes atzīts par Šveices čempionāta labāko vārtsargu, pieaugušo komandu Merzļikins pārstāvēja jau kopš 2013. gada

“Blue Jackets”, kas Merzļikinu 2014.gada NHL draftā izvēlējās ar 76. numuru, šobrīd ieņem devīto vietu NHL Austrumu konferencē, par punktu atpaliekot no “play-off” zonas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par