Tiks izsolīta Šūmahera leģendārā “Ferrari F2002” formula

Ferrari F2002, sportazinas.com
Ferrari F2002 | Foto: ferrari.com

Šajā nedēļas nogalē tiks izsolīta septiņkārtējā Pirmās formulas (F-1) pasaules čempiona Mihaela Šūmahera leģendārā “Ferrari F2002” mašīna.

Londonas izsoļu nams “Sotheby’s” lēš, ka auto varētu iegādāties par vairāk nekā septiņiem miljoniem eiro.

Šūmahers ar izsolītā modeļa šasiju 2002.gadā uzvarēja trīs sacīkstēs un izcīnīja savu piekto čempiontitulu. “Ferrari F2002” modelis izcēlās ar tiem laikiem jaunām tehnoloģijām un veiksmīgu dizainu.

Tāpat tiks izsolīts “Benetton B192” spēkrats, ar kuru Šūmahers 1992.gadā aizvadīja pirmo pilnu sezonu F-1.

50 gadus vecais Šūmahers 2013.gada decembra izskaņā, slēpojot Francijas kūrortā Meribelā, piedzīvoja kritienu un atsita galvu pret akmeni, kā rezultātā tika gūta nopietna galvas trauma. Kopš tā laika viņš Francijā atradās mākslīgi radītā komā, bet 2014.gada jūnija vidū vācietis no komas atmodās un tika pārvests uz klīniku Šveices pilsētā Lozannā.

2014.gada oktobrī Šūmaheru aprūpējošais ārsts pavēstīja, ka sportista veselības stāvoklī ir novērojams progress, taču atveseļošanās procesam nepieciešami vairāki gadi.

Šūmahers karjeras laikā septiņas reizes triumfēja F-1 čempionātā, kas ir visu laiku labākais sasniegums. Divus čempiona titulus viņš izcīnīja, braucot “Benetton” vienībā, bet piecus ieguva, pārstāvēdams “Ferrari”.

Pirmo reizi Šūmahers no F-1 aizgāja 2006.gadā, bet 2010.gadā atgriezās, lai trīs sezonas aizvadītu “Mercedes” komandā, kur vērā ņemamus panākumus gan neguva.

Savas karjeras laikā Šūmahers sacīkstēs triumfēja 91 reizi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par