Tokijas OS laikā paredzēti strikti drošības pasākumi un ikdienas Covid-19 testēšana

29/04/2021 11:56
Nokopēts
Spēļu noteikumu rokasgrāmatas prezentācija

2021. gada vasaras Olimpisko un paraolimpisko spēļu organizatori paredz, ka spēļu dalībniekiem būs jāveic ikdienas Covid-19 tests, ziņo aģentūra “BBC Sport”.

Tāpat tiek paredzēts, ka dalībniekiem un darbiniekiem būs jānēsā mutes un deguna aizsegs, uzturoties jebkurā spēļu norises vietā – izņēmumi būs tikai brīži, kad cilvēks “ēd, guļ, trenējas vai sacenšas”.

Spēļu dalībnieki, kuri ieceļos Japānā no citām valstīm, tiks nodrošināti ar tālruni, kas aprīkots ar dažādām programmām veselības stāvokļa kontrolei, informācijai un kontaktu apsekošanai. Zināms, ka lēmums par ārvalstu sporta līdzjutēju klātbūtni Olimpisko spēļu laikā vēl nav oficiāli apstiprināts, taču organizatori paredz gala lēmumu pieņemt jūnijā – īsi pirms tiks dots starts šī gada lielākajam sporta notikumam.

Trešdien spēļu vadība prezentēja arī dalībnieku rokasgrāmatu, kurā aprakstītas rīcības vadlīnijas drošai spēļu norisei un izklāstīti noteikumi, kādi būs jāievēro dalībniekiem un apkalpojošajam personālam.

Spēļu organizatori dalībnieku vakcināciju nav noteikuši par obligātu, tomēr, ierodoties spēļu norises vietā, dalībniekiem būs jāievēro trīs dienu karantīna un jānovēro savs veselības stāvoklis, kā arī katru dienu jāveic Covid-19 tests.

Daži no rokasgrāmatā iekļautajiem vadlīniju punktiem paredz, ka pirms ierašanās Tokijā dalībniekam būs jāveic divi Covid-19 testi – pārbaudes ir paredzētas, lai “mazinātu neatklāto pozitīvo gadījumu skaitu”. Spēļu dalībnieki tiks pārbaudīti pirmās trīs dienas pirms ierašanās spēļu norises vietā, viņiem ievērojot stingru karantīnu, bet turpmāk tiks paredzēta ikdienas testu veikšana. Neviens no spēļu dalībniekiem nedrīkstēs izmantot sabiedrisko transportu, bet būs jāpārvietojas ar speciāli organizētiem transporta līdzekļiem. Tiek rekomendēts brauciena laikā atturēties no savstarpējām sarunām. Ēdināšana būs stingri kontrolēta tikai tam paredzētajās oficiālajās zonās vai arī dalībnieku istabiņās.

Dalībniekus, kuri tīši attsakās no testu veikšanas, spēļu organizatori var nozīmēt pamest Olimpisko spēļu norises vietu un aizliegt turpināt dalību.

Jāņem vērā, ka spēļu organizatoru valsts Japāna atrodas ārkārtas stāvoklī vismaz līdz 11.maijam, jo valstī bija novērojams vīrusa gadījumu skaita pieaugums.

“Mēs esam pārliecināti, ka izvirzīto noteikumu ievērošana nodrošinās sportistu, spēļu amatpersonu un skatītāju, kā arī Tokijas iedzīvotāju drošību,” minēts spēļu organizatoru oficiālajā paziņojumā.

Kritiku par izveidoto vadlīniju rokasgrāmatu paudusi Pasaules Spēlētāju asociācija un tās izpilddirektors Brendans Švābs, kas uzsvēris, ka noteikumi ir aprakstīti pārāk īsi un būtu nepieciešams detalizētāks rīcības plāns, lai nodrošinātu pilnīgi drošu vidi visām iesaistītajām pusēm spēļu norisē.

Švābs pārstāv vairāk nekā 85 000 profesionālu sportistu, un ir paudis šaubas, ka sportistiem un delegācijām ir pilnīga skaidrība par izvirzītajiem noteikumiem: “Ir vienkārši nepieņemami, ka rokasgrāmata liek sportistiem uzņemties riskus, kas rodas, piedaloties spēlēs, bet daudzi jautājumi paliek neatrisināti attiecībā uz pareizu sportistu attieksmi, aprūpi, informēšanu, izglītošanu īapšajām procedūrām stadionos, precīziem drošības pasākumiem sacensību norises vietās un ēdināšanas zonās.”

2021. gada vasaras Olimpisko spēļu starts Tokijā paredzēts 23. jūlijā ar noslēgumu 8. augustā.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām