”Real” un ”Arsenal” turpina buksēt, ”Chelsea” izkrīt no labāko trijnieka

15/01/2018 23:46

Sportazinas.com piedāvā nedēļas nogales spēcīgāko Eiropas futbola līgu apskatu. Pārsteigumu netrūka – Madrides ”Real” savā laukumā piekāpās ”Villarreal” (0:1), Londonas ”Arsenal” zaudēja pret ”Bournemouth” (1:2), bet Dortmundes ”Borussia” sāka spēli ar tīni uzbrukuma smailē.

Anglija Premjerlīgas 23. kārta

Aizvadītajā nedēļas nogalē centrālais mačs bez šaubām bija starp ”Liverpool” un Mančestras ”City”. Spēle izvērsās pilna vārtu guvumiem, pilsētniekiem zaudējot sezonas pirmo cīņu Premjerlīgā (3:4). Sportazinas.com šo maču aprakstīja atsevišķā rakstā.

Citā spēlē diezgan pārsteidzoši punktus zaudēja ”Chelsea”, kas savā laukumā spēlēja sausā pret ”Leicester City” (0:0). Pēdējo divu gadu čempionu duelī līdz 68. minūtei bija vērojams līdzvērtīgs futbols, bet tad Lesteras vienība nonāca mazākumā. ”Chelsea” pilnībā pārņēma mača kontroli, bet rezultātu tik un tā neatklāja.

”Chelsea” klupienu izmantoja gan jau minētā ”Liverpool”, gan Mančestras ”United” vienība, kas pieveica ”Stoke City” 3:0. Abas komandas apsteidza čempioni, izgrūžot to no labāko trijnieka.

Neveiksmīga bija arī cita Londonas komanda – ”Arsenal” izlaida pārsvaru un negaidīti zaudēja ”Bournemouth” (1:2). Tādējādi lielgabalnieki nespēja uzvarēt jau piekto spēli pēc kārtas. Savukārt cita galvaspilsētas vienība, galvenā ”Arsenal” sāncense, ”Tottenham Hotspur” iznīcināja ”Everton” (4:0).  Ar diviem vārtiem ”Spurs” rindās izcēlās Harijs Keins, kļūstot par visu laiku rezultatīvāko ”Tottenham Hotspur” futbolistu. Anglis bija arī 2017. gada labākais vārtu guvējs Eiropā.

Tikmēr Vestbromvičas ”Albion” uzvarēja pirmo spēli Premjerlīgā kopš augusta. Komanda sezonu sāka ar diviem panākumiem, bet pēc tā 20 spēlēs pēc kārtas nespēja uzvarēt. WBA ar rezultātu 2:0 pieveica jaunpienācēju ”Brighton”.

Spānijas ”La Liga” 19. kārta

Sestdien jau trešo līgas maču pēc kārtas bez uzvaras palika Madrides ”Real”, kas ar rezultātu 0:1 piekāpās ”Villarreal”. Vienīgos vārtus guva 21 gadu vecais pussargs Pablo Fornalss, kurš no tuvas distances 87. minūtē pārspēja Keiloru Navasu.

Dienu vēlāk karaliskā kluba galvenā sāncense ”Barcelona” atspēlēja 0:2 deficītu izbraukumā pret ”Real Sociedad” un uzvarēja ar rezultātu 4:2. Jau astotos vārtus līgā guva komandas vasaras pirkums Paulinju, bet ar saviem 12. un 13. izcēlās Luiss Svaress. Šī uzvara nozīmē, ka Barselonas kluba pārsvars pār Madrides ”Real” nu jau ir 19(!) punkti, lai gan jāatceras, ka galvaspilsētas vienībai vēl ir viena spēle rezervē.

Īpaši neizteiksmīga uzvara vicelīderei Madrides ”Atletico”, kas izbraukumā pieveica ”Eibar” ar tikai viena gola pārsvaru (1:0). Galvaspilsētas klubs bumbu kontrolēja mazāk nekā 35 procentus spēles. Tikmēr iespēju apsteigt Madrides ”Real” neizmantoja ”Sevilla”, kas ar rezultātu 0:1 negaidīti piekāpās pastarītei ”Alaves”.

Citā spēlē pamatīgu uzvaru izcīnīja ”Girona”. ”La Liga” debitante iesita sešus bezatbildes vārtus pret pēdējā vietā esošo ”Las Palmas” (6:0). Ar hat-trick atzīmējās Maikls Olunga, kurš kļuva par pirmo Kenijas vārtu guvēju ”La Liga”. Abas komandas satikās astoto reizi kopš 2012. gada, un šī bija tikai otrā ”Girona” uzvaras. Interesanti, ka abi šie Katalonijas kluba panākumi bijuši izteikti graujoši – 5:0 un, protams, 6:0.

Vācijas Bundeslīgas 18. kārta

Šajā kārtā bija vērojamas divas Bundeslīgas kopvērtējuma augšgala cīņas. Piekto uzvaru līgā pēc kārtas izcīnīja čempione Minhenes ”Bayern”, kas sakāva Leverkūzenes ”Bayer” (3:1). Ar saviem sezonas pirmajiem vārtiem Bundeslīgā izcēlās Havi Martiness, bet ar golu no brīvsitiena un rezultatīvu piespēli varēja lepoties Hamess Rodrigess. Tas bija ”Bayer” pirmais zaudējums kopš 20. septembra.

Citā aizraujošā duelī satikās vicečempione ”Leipzig” un ”Schalke”. Neskatoties uz netrāpīto pendeli spēles pašā sākumā, Leipcigas klubs ar rezultātu 3:1 pieveica un tādējādi apsteidza pretinieci tabulā. Jāizceļ, ka ”Leipzig” izdevās pārtraukt piecu spēļu sēriju bez uzvarām.

Dortmundē kārtējo reizi ārpus pieteikuma palika ”Borussia” uzbrukuma smailes līderis Pjērs Emeriks Obamejangs. Viņa vietā sākumsastāvā devās 18 gadus vecais zviedrs Aleksanders Isaks, kuram tas bija karjeras pirmais Bundeslīgas starts. Jaunietis brīnumus neveica, un ”Borussia” maču noslēdza bez vārtiem pret ”Wolfsburg” (0:0).

Tikmēr Ķelnē dramatisku uzvaru svinēja mājiniece ”Koln”, kas izšķirošos vārtus pret ”Borussia M’gladbach” guva otrā puslaika kompensācijas piektajā minūtē (2:1). Tas bija vienības otrais panākums pēc kārtas, pirms kuriem ”Koln” Bundeslīgā šosezon nebija uzvarējusi ne reizi.

Francijas ”Ligue 1” 20. kārta

Parīzes ”Saint-Germain” izbraukumā bez savainotā Neimāra pieveica Klaudio Ranjēri vadīto ”Nantes” (1:0). Vienīgos vārtus 12. minūtē iesita Anhels Di Marija. Jāizceļ PSG vājā precizitāte – komanda izdarīja apmēram 20 sitienus pa pretinieces vārtiem, bet vārtu rāmī lidoja tikai trīs.

Savukārt ar neizšķirtu nācās samierināties Lionas ”Olympique”. Viena no spēcīgākajām ”Ligue 1” komandām savā laukumā uzņēma pastarīti ”Angers”, bet jau pēc 14. minūtēm nonāca iedzinējos. Īsi pēc otrā puslaika sākuma rezultātu izlīdzināja (1:1) Lionas līderis Nabils Fekirs, kurš no tuvas distances iesita savus 16. vārtus sezonā.