Torntonam 400. vārti NHL karjerā, Vilsons pēc diskvalifikācijas atgriežas ar vārtiem (VIDEO)

14/11/2018 09:46

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt savas uzvaru sērijas izdevies turpināt Floridas “Panthers” un Detroitas “Red Wings” vienībām, tikmēr ar saviem 400. vārtiem NHL karjerā izcēlies pieredzējušais Džo Torntons.

“Panthers” šoreiz izbraukumā ar 2:1 pārspēja Filadelfijas “Flyers” un guva savu piekto uzvaru pēc kārtas, vienlaikus pārtraucot Filadelfijas kluba trīs panākumu sēriju. Ar saviem pirmajiem vārtiem “panteru” sastāvā šosezon izcēlās Ārons Ekblads, bet uzvaru nesošais metiens krieva Jevgēņija Dadonova rēķinā.

“Flyers” ar 19 punktiem 18 spēlēs Austrumu konferencē atrodas desmitajā vietā, kamēr Floridas klubs ar 17 punktiem 15 mačos joprojām ir konferences lejasgalā (13. vietā). Tikpat punktus izcīnījusi arī Pitsburgas “Penguins”, kas šonakt viesos atzina Ņūdžersijas “Devils” pārākumu (2:4). Trešos un ceturtos vārtus “velnu” labā izšķirošajā periodā guva Teilors Hols.

Tikmēr ceturto uzvaru pēc kārtas guvusi un uz 12. pozīciju austrumos pakāpusies Detroitas “Red Wings” – šoreiz “sarkanie spārni” savā laukumā droši ar 6:1 pārspēja Arizonas “Coyotes”. Mājinieku labā ar trim punktiem (1+2) rezultatīvākais bija Maiks Grīns, bet dānis Franss Nīlsens pievienoja divas rezultatīvas piespēles.

Ar precīzu metienu savā pirmajā mačā pēc diskvalifikācijas izciešanas izcēlies Vašingtonas “Capitals” uzbrucējs Toms Vilsons, kurš iepriekš par rupju spēka paņēmienu izlaida pirmās 16 kluba spēles. Vilsons izbraukuma spēlē pret Minesotas “Wild” pirmā perioda izskaņā panāca 2:0 viesu labā, Stenlija kausa īpašniekiem vēlāk droši aizsoļojot līdz panākumam ar 5:2. Ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli uzvaru kaldināja Dmitrijs Orlovs, tikmēr Rietumu konferences vicelīderes “Wild” sastāvā ar 1+1 izcēlās soms Miko Koivu.

Četru zaudējumu sēriju pārtraukt izdevies Edmontonas “Oilers”, mājās ar 6:2 uzvarot Monreālas “Canadiens” vienību. Ar trim punktiem savu roku panākuma gūšanā pielika gan Konors Makdeivids (0+3), gan vācietis Leons Draizaitls (1+2). Tikmēr saistošs duelis šonakt bija vērojams Sanhosē, vietējai “Sharks” ar rezultātu 5:4 pārspējot Nešvilas “Predators” un sarūpējot Rietumu konferences līderei otro zaudējumu pēc kārtas.

“Sharks” pirmo periodu noslēdza ar pārliecinošo 3:0, tomēr viesi iespēja to pašu otrajā trešdaļā, abām komandām izšķirošo spēles nogriezni sagaidot pie neizšķirta 3:3. “Predators” vadībā izvirzījās 43. minūtē, kad precīzs bija Roko Grimaldi, taču cīņas 54. minūtē ar nieka 13 sekunžu intervālu ar vārtu guvumiem atzīmējās pieredzējušie “haizivju” Džo – Pavelskis un Torntons, atnesot mājiniekiem uzvaru ar 5:4. Jāatzīmē, ka 39 gadus vecajam kanādietim Torntonam tie bija 400. vārti pamatturnīrā viņa NHL karjerā.

Kanādietis šobrīd aizvada jau savu 21. sezonu pasaules spēcīgākajā līgā un pamatturnīrā kopumā aizvadījis jau 1503 spēles, bez 400 vārtiem izpildot arī 1032 rezultatīvas piespēles.