Tramps asi kritizējis jaunāko “Nike” reklāmu (VIDEO)

Donalds Tramps, Sportazinas.com
Foto: REUTERS

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents asi kritizējis sporta apģērbu kompāniju “” par to, ka jaunākajā reklāmā kā seja izmantots Nacionālās futbola līgas (NFL) spēlētājs Kolins Keperniks.

Tieši Keperniks bija pirmais NFL spēlētājs, kurš notupās uz viena ceļgala nacionālās himnas laikā. Tas darīts, lai aktualizētu rasisma netaisnības jautājumus.

Vairāki kritiķi ASV sākuši dedzināt “Nike” ražotos apavus un apģērbu gabalus, protestējot pret izvēli, izmantot Keperniku kā kampaņas seju.

“”Nike” pašlaik tiek nogalināta ar dusmām un boikotiem,” paudis prezidents Tramps. “Es aizdomājos, vai viņiem vispār bija nojauta, ka tā varētu notikt?”

Tāpat prezidents turpināja iepriekš izteikto kritiku par par NFL, sakot: “NFL mūsdienās ir grūti skatīties, un tas tā arī turpināsies, līdz viņi nestāvēs kājās karoga priekšā”.

Tramps savu kritiku izteica pēc tam, kad tenisa zvaigzne Serēna Viljamsa, kura arī piedalījās “Nike” kampaņā, pauda savu atzinumu par kompānijas reklāmu.

Viljamsa “US Open” ceturtdaļfinālā pieveica Karolīnu Plīškovu un pēc tam nosauca Kepernika izmantošanu kā reklāmas seju par “spēcīgu paziņojumu daudzām citām kompānijām”.

“Viņš ir daudz darījis afroamerikāņu kopienas labā un tas viņam ir daudz maksājis,” Viljamsa izteicās par Keperniku.

23 “Grand Slam” vienspēļu čempione, kuru sponsorē “Nike” piebilda: “Tas, ka viņu atbalsta milzīga kompānija, varētu būt kontroversāli, taču viņiem nav bail. Tas ir bēdīgi, taču viņš turpina darīt visu, kas ir viņa spēkos, lai cīnītos par taisnību.”

Tāpat atbalstu kompānijai izteica basketbolists Lebrons Džeimss, kurš arī ir “Nike” vēstnieks: “Es atbalstu “Nike” jebkurā diennakts laikā”.

Keperniks kopš 2017. gada marta ir palicis bez NFL komandas un nav spējis atrast sev nākamo darba vietu. Viņš uzskata, ka komandu menedžeri nevēlas viņu savā sastāvā tieši protestu dēļ. Tikmēr “Nike” nosaukusi viņu par “vienu no šīs paaudzes iedvesmojošākajiem atlētiem.”

Presentational white space

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par