Tramps piedāvā ieviest bargus soda mērus NFL spēlētājiem, kuri izrāda necieņu ASV himnai

Kolins Kaperniks, sportazinas.com
Kolins Kaperniks Foto: AP Photo/Marcio Jose Sanchez

Amerikas Savienoto Valstu prezidents piedāvājis jaunu soda mēru piemērošanu tiem Nacionālās futbola līgas () spēlētājiem, kuri valsts himnas atskaņošanas laikā pauž savu neapmierinātību ar pastāvošo varu ASV, protestējot ar nepiecelšanos kājās.

Šādi protesti, lai pievērstu uzmanību nevienlīdzīgajai attieksmei pret melnādainajiem ASV pilsoņiem un viņu problēmām, kā arī cilvēktiesību pārkāpumiem pret viņiem, aizsākās jau 2016. gadā, kad tobrīd Filadelfijas “49ers” aizsargs Kolins Kaperniks ASV himnas laikā izvēlējās necelties kājās, bet gan palika notupies uz viena ceļgala.

Šāda rīcība izraisīja virkni ar emocijām, kas lika amerikāņiem sadalīties divās nomentēs. Vieni Kaperniku atbalstīja un citi sportisti sekoja viņa piemēram, bet citi asi kritizēja viņa gājienu, tostarp arī ASV prezidents Tramps, kurš ieteica futbolistam pārcelties uz dzīvi citā valstī.

NFL gan joprojām nav pieņēmis oficiālu lēmumu par to, kādus soda mērus (un vai vispār sodīt) piemērot spēlētājiem, kuri šādā veidā izrāda necieņu pret ASV himnu. Kamēr tie nav pieņemti, NFL un līgas spēlētāju arodbiedrība vienojās, ka spēlētāji par saviem protestiem sodīti netiks.

Tikmēr Tramps piedāvāja savu priekšlikumu šajā sakarā pēc tam, kad tika ziņots, ka Maiami “Dolphins” vadība saviem futbolistiem esot teikusi, ka par protestēšanu viņi var tikt sodīti.

“Debates par himnas atskaņošanu pirms NFL mačiem joprojām ir dzīvas – nespēju tam noticēt! Vai tad spēlētāju līgumos nav atrunāts punkts, kas nosaka to, ka viņiem himnas laikā jāstāv kājās ar roku pie sirds? 40 miljonus ASV dolārus gadā pelnošajam līgas komisāram ir jārīkojas! Par pirmo protestu diskvalifikācija uz vienu spēli. Par atkārtotu – diskvalifikācija līdz sezonas beigām bez atalgojuma!”

Jāatzīmē, ka futbolistu līgumos gan nav noteikts, ka himnas laikā spēlētājiem ir jāstāv kājās ar roku pie sirds, tomēr šī gada maijā NFL klubu īpašnieki vienojās – tie, kuri plāno protestēt, himnas laikā jāatrodas ģērbtuvēs.

 

 

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par